| دانلود قالب جوملا | کولر صنعتی | گرماتاب | اسکوتر برقی | خرید وی پی ان | دوربین مدار بسته | اخبار استقلال

توصیفی از کسب و کار

 

 

 

بسمه تعالی

1 -  خلاصه مدیریتی / اجرایی :

                                                             توصیفی از کسب و کار

امروزه با توجه به فرایندهای پیشرفت تکنو لوژیهای مختلف ازقبیل الکترونیک ، مکانیک ونرم افزار و... در سراسر دنیا و همچنین  پیچیدگی و گستردگی محصولات و استفاده از آنها ایجاب می کند که این تکنولوژیها در زمینه امنیت از جان و مال و حریم خصوصی مردم نیز وارد عمل شوند .

محصولاتی که شرکت در جهت امنیتی ارائه خواهد کرد شامل قفلهای الکترونیکی هوشمند با ساختار و قابلیتهای فراوانی است که به نسبت عملکرد ونوع بکارگیری هر محصول قابلیتهای ویژه ای در آن لحاظ می شود که باعث تغییر قیمت آن محصول نیزمی شود . ساختار این محصولات از  سه تکنولوژی مکانیکی و الکترونیکی و نرم افزار است   که باعث آسایش و راحتی شهروندان و سایر مردم چه در داخل و چه در خارج از کشور می شود  بیشتر محصولاتی که در بازار وجود دارد ( البته با همان شماتیک قدیمی و سنتی ) اغلب خارجی می باشند و طرحهایی جدید و نو می تواند بازار را به سمت تولیدات داخلی با تکنولوژی روز دنیا از لحاظ  مکانیک ، الکترونیک و نرم افزار سوق دهد با توجه به اینکه این تکنولوژی در داخل ایران و تحت انحصار ما می باشد و اگر بخواهیم از جنبه کارآفرینی  نیز به این پروژه نگاه کنیم این طرح می تواند افراد زیادی را با توانائیهای مختلف به کار گیرد . با صادرات این محصولات نیز می توان ارز قابل توجهی را وارد کشور نمود   . این طرح چه از لحاظ فنی  و چه از لحاظ تجاری سازی مورد تایید کامل قرارگرفته و همینطور به عنوان یک طرح بهینه از لحاظ عملکرد و ساخت صنعتی و غیره پذیرفته شده است از لحاظ عمر محصولات براساس پیش بینی های صورت گرفته بیش از 5 سال می باشد و این  نتیچه براساس چندین سال  تلاش مستمر حاصل گردیده و از همه لحاظ جواب خود را پس داده، ضریب آسیب  پذیری این مجموعه بینهایت  پایین می باشد و اینکه با خیال راحت می توان به قابلیتهای مختلف امنیتی لحاظ شده در آن اطمینان نمود . این طرح در مرحله ساخت و تولید بسیار زود بازده و مقرون به صرفه می باشد و به راحتی می توان آن را در دسترس عموم قرار داد زیرا همگان استطاعت تهیه و خرید آن را دارا می باشند بازار هدف و روند رشد ( داخلی / خارجی ) بسیار عالی ارزیابی گردیده و ضمنا" رقبای ما در بازارهای داخلی و خارجی تنها می توانند تولید کنندگان قفل ( سنتی و قدیمی یا فاقد تکنولوژی خاص و برتر نسبت ما) باشند  البته باید به این نکته توجه داشته باشیم که این قفلها نمونه مشابهی نیز برای خود ندارند و کشورمان می تواند در این عرصه از همگان پیشی بگیرد و یکه تاز باشد لازم به ذکر است که با تولیدوساخت این محصولات متنوع  که تابحال تولید نشده اند یک بازار جدید در داخل و خارج از کشور به لحاظ ویژگی خاص این محصولات ایجاد نمود  .

امتیازات رقابتی :

رقبای مستقیم ما تولید کنندگان انواع قفلها و رقبای غیر مستقیم تولید کنندگان قطعات الکترونیکی و وارد کنندگان تجهیزات برای تولید قفلها می باشند .  یکی از تهدیداتی که می تواند از جانب رقبای ما صورت گیرد واردات بی رویه و ارزان قفل به داخل کشور باشد مجموعه ما درصورتی می تواند بازاررقبای خودر را تصاحب کند که خدمات بسیار ارزان و با کیفیت بسیار خوب وعالی با هزینه پایین به مشتریان ارائه کند و نظر آنان را به سمت خود سوق دهد  تا نسبت به دیگر شرکتهای تولید کننده قفل با توجه به دانش و مهارتهای فنی جدید و استفاده از برترین تکنولوژیهای بکارگرفته شده و به روز دنیا و خاص بودن کلی آن  که در انحصار کشور ماست دراین زمینه ازتمامی رقبا در کلیه مراحل بسیار جلو تر باشیم .

قوت و ضعف :

نقاط قوت رقبای ما به ترتیب داشتن امکانات مالی و غیره می باشد و نقاط ضعف آنها نداشتن این تکنولوژی است . ما راهکارهای بیشماری را برای مقابله با رقبای  خویش اندیشیده ایم تا همواره از رقبا در تمام مراحل جلوتر باشیم حال تنها به چند نکته به اختصار اشاره می کنیم .

1-    کیفیت و قابلیت بسیار بالا از لحاظ ساخت قطعات و ادوات و...

2-    سایز واندازه

3-    تنوع بسیار زیاد محصولات با توجه به کارایی هر یک  

4-    ظاهر و شکل زیبا

5-    قیمت ارزان و قابل دسترسی بودن برای همگان

6-     نصب آسان

7-     آسان بودن کار باآن و ارائه دفترچه راهنمای مخصوص هر محصول

8-    ضریب امنیتی بالا و آرامش خیال

9-    تولید انبوه

10-     انحصار محصول و غیره  ...

سوابق پژو هشی و اجرایی مجری طرح :

مجری طرح تولید قفلهای الکترونیکی هوشمند با قابلیتهای امنیتی اینجانب می باشم

سوابق پژو هشی و اجرایی اینجانب : محمد آزموده گرجی به شرح زیر است :

1-    شرکت ایران سیستم نت ( سمت : مسئول الکترونیک )

2-    شرکت پارس صوت ( سمت : مدیر تولید مونتاژ و مسئول الکترونیک )

3-    شرکت مطابو ( سمت : عضو گروه اجرایی )

4-    شرکت طراحی مهندسی آرمان گستران ( سمت : مسئول طراحی )

5-    شرکت طراحی مهندسی سنتام  ( سمت  : مسئول مونتاژ- الکترونیک)

6-    شرکت سایپا  ( سمت : استاد کار فنی پروژه رنگ جدید)

7-    شرکت ایده گستران  تازیک ( سمت : مدیر تولید و مسئول الکترونیک و مدیر پشتیبانی )

8-    شرکت صنعت امن فرا الکترونیک  SAFE (سمت : مدیر عامل )

خلاصه ای از پیش بینی های مالی برای 3 تا 5 سال آینده

پیش بینی ما از فروش داخلی و خارجی این محصولات در سالهای آینده  بسیار روشن است . سعی ما همواره برآن است که نظر همگان را به سمت این تکنولوژی نو و خاص معطوف نماییم و بیشترین سهم بازار را نیزبه خود اختصاص دهیم وبا توجه به این امرکه با کمترین هزینه می توان بهترین سیستمهای امنیتی را بسازیم و با اجرای این طرح و انجام روند تولید میتوانیم بیشترین برگشت مالی را در کمترین زمان ممکن باتوجه به زود بازده بودن طرح وتوجیحات اقتصادی آن انجام دهیم که بسیار قابل اهمیت است و لازم به ذکر است که این سیستم نمونه مشابه در داخل و خارج از کشور ندارد و این امر از لحاظ اقتصادی هم می تواند یک امتیاز مهم و بالقوه برای بازار ایران و جهان و تصاحب این بازارها و فروش بالای محصولات این مجموعه محصوب شود .

 

توصیفی از قیمت پیشهادی

با توجه به نوسانات بازاربرای تهیه مواد اولیه ، بسته به نوع هر محصول وعملکرد و قابلیتهای آن متغیرمی باشد به طور اختصار می توان گفت که حدودا بهای تمام شده هر واحد 400000 ریال تا 500000 ریال تخمین زده شده است که براساس لحاظ کردن قابلیتهای امنیتی دیگر به مجموعه ، قیمت  تمام شده کمی افزایش می یابد . به همین نسبت قیمت فروش هر واحد ( برای پروسه اول تولید ) با توجه به کیفیت محصولات و دیگر قابلیتهایی که دارد و اینکه در بازار کنونی ارزانترین قفل الکترونیکی که اصلا با این نوع محصولات قابل مقایسه نیست حدود 1300000 تا 1500000  تومان می باشد و...

لازم به ذکر است که در شرایط خاص با حساب هزینه های ثابت و متغیر  که در امر تولید صرف خواهد شد به بهای تمام شده ی  هر واحد خواهیم رسید .

محصول / خدمت :

 تعریف محصول :

 شرکت ما ارائه دهنده و تولید کننده قفلهای الکترونیکی هوشمند با قابلیتهای امنیتی نامحدود است که در سطح وسیع با رعایت استانداردهای جهانی  وهمراه با پیشرفتهای تکنولوژی روز دنیا می باشد .

این نوع قفل یک سیستم کاملا" بهینه از لحاظ ساختاری و عملکرد می باشد که به نوبه خود سیستم منحصر به فردی است . این سیستم بسیار کاربردی می باشد و اینکه آن را می توان در طرحها و سایزهای مختلف جهت شرایط مختلف ساخت نمود . بطور مثال از این قفلهای امنیتی می توان در دربهای آپارتمان که خود مدلهای مختلفی دارد را به راحتی مورد استفاده قرار داد و اینکه این سیستم جایگزین مناسبی برای قفلهای سنتی کلیدی می باشد و می توان این سیستم را نیز به قفلهای قدیمی افزود یا کلا"  تعویض نمود و می توان آن را به صورت روکار جهت بالا بردن ضریب امنیت نیز مورد استفاده قرار داد که هم یک سیستم شب بند مطمئن می باشد و همینطور یک سیستم قفل ایمنی با شرایط باز و بسته نمودن ریموتی و غیره ...و دیگر مورد استفاده این سیستمها  در شرکتها و اداره جات و کارخانجات و سازمانها و گاو صندوقها و دربهای ضد سرقت و درب زندانها و... (تمامی مکانهایی که امنیت مهم است)  می باشد .

لازم به ذکر است که به هیچ طریقی قابل نفوذ نمی باشد و سد محکمی در برابر هر متجاوزی می باشد . تنوع زیاد ساختاری و عملکردی این مجموعه و اینکه خلاقیت و ابتکاری که در ساخت این مجموعه به کاررفته ، ارزش و اهمیت آن را بی نهایت افزایش داده و آسایش خیال را برای همگان به ارمغان  می آورد .

این قفل الکترونیکی از اجزای مختلفی تشکیل یافته که به شرح ذیل است :

1-    باکس و جعبه محافظ اصلی

2-    چرخ  دنده ها و میله های تعادل

3-    موتور مربوطه مخصوص که با ولتاژ 12 ولت کارمی کند

4-    اسپیسر های لحاظ شده در اندازه های مختلف

5-    مغزی کلید

6-    پنل اصلی عملکرد و سیستم هدایت

7-    شفتهای چفت و بست

8-    محارکننده های سراسپیسر

 

9-    برد فرمان

10-  مدار سوئیچینگ  و تغذیه

11-  میکرو سو ئیچ

12-  گلند

13-  باطری اظطراری

14-  پیچهای ثبات سیستم

15-  میکرو بوشینگهای خاص و میکرو بلبرینگهای مناسب

16-  فنرهای تعادل و نگهدارنده 

و  ...

لازم به ذکر می باشد که ولتاژ مصرفی مجموعه 9 تا 12 ولت می باشد .

قابلیتهایی که این مجموعه داراست  بهشرح ذیل است :

1-    ضریب امنیت بالا و ضد سرقت

2-    سهولت در عملکرد سیستم

3-    تنوع زیاد مجموعه  ،  از لحاظ شکل مجموعه – ساختار – عملکرد

4-    استفاده از ولتاژ 12VD و کم مصرف بودن مجموعه ( توان مصرفی پایین )

5-    قدرت بالا در عملکرد باز و بسته شدن

6-    استحکام بسیار بالای مجموعه

7-    استهلاک بسیار پایین و طول عمر بالای مجموعه ( براساس آزمایشات و کنترل و تستهای پی درپی )

8-    سهولت در نصب و راه اندازی

9-    قابلیت تعریف بی نهایت ریموت با درنظر گرفتن احتمالات ( گم شدن ، سرقت و ...)

10-           باز و بسته شدن قفل فقط با یک فرمان مستقل ( در اندک زمان ممکن )

11-           قابلیت حذف ریموت گم شده و باطل کردن آن در نرم افزار

12-           دارای سیستم ذخیره ( باطری ) در زمان قطع برق به هر دلیلی

13-           نصب بی نهایت قابلیت در ارتقاء مجموعه

14-           آماده بودن مجموعه و STAND BY  بودن سیستم در تمام لحظه های شبانه روز

15-           سیستم خود کارچکاپ هوشمند

16-           درصورتیکه سیستم ریموت کنترل در دسترس نباشد می توان با کلید یا با دیگر امکانات تعبیه شده روی مجموعه فوق عمل باز و بسته شدن را انجام داد

خاطر نشان کنم که این سیستم مجهز توسط باطری و برق شهر تغذیه می شود و هنگام قطع شدن جریان برق به وسیله باطری با توان مصرفی پایین فعالیت می کند و بلافاصله بعد از وصل شدن جریان برق شهری دوباره فعالیت خود را با برق شهر پی می گیرد و باطری شارژ مجدد می شود .

 *با عرض پوزش برحسب شرایط از ارائه تصویر و اطلاعات مازاد برحد ... واقعا" معذورم . تصاویر فوق تنها نمایانگر یک قفل ساده مجهز به سیستم ریموتینگ می باشد ... که قادر به باز و بست کردن درب می باشد  *

 

جایگاه محصولات :

با توجه به کاربردی بودن محصولات ، خاص بودن ، بکارگیری تکنولوژی ابداعی نوین که با استفاده از 3 تکنولوژی مکانیک – الکترونیک و نرم افزار صورت گرفته  ، قیمت پایین ، تنوع زیاد ، قابلیتهای   بی نظیر و حائز اهمیت ، استحکام و مقاومت ، نصب آسان ، اندازه و سایز مناسب و کوچک و زود بازده بودن ، ایجات فرصت شغلی ، واردات ارز و ...

با اطمینان می توان گفت که این مجموعه در کوتاهترین زمان ممکن جای خود را در بین همگان به طور کاملا" منطقی و حساب شده و دقیق باز خواهد نمود و اطمینان همگان را به خود جلب خواهد کرد و به جرات می توان گفت که این قفلهای جدید تحولی نو در صنعت قفل و ابزار و یراق محسوب می شوند . تفاوت این محصولات را می توان درقابلیتهای این محصولات دید که تفاوت چشمگیرخود را با قفلهای قدیمی بیان       می کند.

محیط تکنولوژیکی :

اگر بخواهیم جایگاه محصولات خود را در یک چار چوب تکنولوژی بیان کنیم باید بگوییم که :

تکنولوژی این محصولات مجموعه ای از مکانیک ، الکترونیک و نرم افزار است .

این محصولات به علت داشتن تنوع بسیارزیاد در ساختار و همچنین در عملکرد و قابلیت ، هر کدام به نوبه ی خود بی نظیر و حائز اهمیت می باشد و بطو کلی می توان گفت که ساخت و آماده سازی این قفلها را با توجه به تجربه ای که اینجانب در این راستا دارم می توان به سه روش انجام داد .

1-    با طراحی و ساخت قطعات و کلیه المانهای مورد نیاز مجموعه که خود طراحی می نماییم و ... ( با توجه به تنوع زیاد مجموعه )                                                                                          

بعد از طراحی و ساخت قطعات و المانهای مورد نیاز چه از لحاظ مکانیکی  و چه از لحاظ الکترونیکی و نرم افزار همگی به ساده ترین شکل ممکن اسمبل  می شوند و تشکیل یک ساختار کاملا" متفاوت به خود می گیرند و براساس قابلیتهای مختلف ، بعضی از بخشهای شرایط ساخت تغییر می نماید و به سیستم اضافه یا کم می شود لازم به ذکر است که این سیستم ها چه از لحاظ ساختار و چه از لحاظ قابلیت و چه از لحاظ اندازه و سایز ، براساس شرایط مختلف مصرف ، ساخت می گردد و میتوانند بسیار متنوع باشند .

2-    با تهیه و فراهم سازی بعضی از المانها که در جاهای مختلف صنایع مورد مصرف دارد و با کمی تغییر  و به کارگیری آنها درساخت محصولات مورد نظرخویش ... و همچنین با اسمبل آن مجموعه جهت آماده سازی سیستم مورد نظر  .

3-    با بکار گیری دوروش بالا و تغییر در مکانیزم تکنولوژی قدیمی و سنتی  برای رسیدن به محصول جدید   با اعمال کمترین تغییر در مکانیزم  ساختاری و عملکرد مجموعه می توان ( به طور مثال : ) کلیه قفلهای سنتی کلیدی دربهای منازل و .... را به آسانی به این تکنولوژی خاص مجهز نمود .این طرحها از لحاظ ساخت و تولید و توزیع بسیار قابل اهمیت و زود بازده و مقرون به صرفه می باشد و به راحتی می توان آن را در دسترس عموم قرارداد  زیرا همگان استطاعت تهیه آن را دارا می باشند و دیگر اینکه ارزش اجرایی این طرح واقعا" بالاست و کاربردی و اینکه این سیستم ها را می توان درصنعت به طرق مختلف ساخت نمود .

 

بسیاری قابلیت دیگر که فعلا" از بیان آن معذورم را می توان به راحتی به مجموعه افزود و سیستم را بی نهایت بهینه تر نمود .

ویژگیهای مهم و عمده محیطی تخصصی عبارتند از  :

تحقیق و کار توسعه ای :

قفل فوق طی چند سال تحقیق و طراحی مختلف چه ازلحاظ ساختاری  و چه از لحاظ عملکردی وغیره انجام پذیرفته و اینکه با توجه به شرایط مختلف در مقاطع مختلف در مدلها و طرحهای متفاوت طراحی و ساخت شده و جواب خود را واقعا" به طور تمام و کمال پس داده و اینکه این سیستم در نوع خود بی نظیر است و نمونه ی مشابهی نمی توان برای آن قائل شد . ساده ترین نقطه ی تمایز این قفلها با قفلهای قدیمی ، باز و بسته نمودن دربها توسط سیستم ریموتینگ می باشد که کار باز و بسته نمودن قفل دربها را به صورت سیستم کنترل ریموتینک انجام پذیر می سازد .

ضمنا" به سادگی می توان به طرق مختلف از جمله 1 – با کلید ویژه درسیستم  2- ریموت کنترل  که خود...      3  - سیستم کدینگ   4- سیستم تایمینگ  5- سیستم کلیدهای الکترونیکی RF-ID  6- سیستم اثر انگشت      7– سیستم تشخیص چهره و بسیاری قابلیت  دیگر که فعلا" از بیان آن معذورم ، قابل اجرا می باشد .

در بدو شروع پروژه اینجانب ایده های بسیاری را در این راستا مد نظر خود قرار دادم و تک تک هر یک از موارد فوق را مورد تست و آزمایش مستمر قرارداده تا هریک از ایده های خویش را مستقلا مورد تحلیل و بررسی قرار دهم و نسبت به شرایط و عملکرد منطقی هریک از مجموعه های مختلف خود به نتیجه مورد نظر و دلخواه خویش برسم و بهترین روش رابرای رسیدن به سرمقصود خود به کار گیرم  در این روند بسیاری از روشها و عملکردها را به طرق مختلف پیاده سازی و بررسی نمودم  برای رسیدن به این شرایط در درجه اول باید به تفکیک سیستم های خود می پرداختم و به ریز بخشهای مختلفی تفکیک  می نمودم تاهر یک را به صورت مستقل و مجزا تحلیل و بررسی و طراحی و ساخت نمایم و اینکه ای سیستم ها از 3 بخش اصلی مکانیک – الکترونیک و نرم افزار تشکیل یافته که هریک معقوله ی کاملا" وسیع در راستای خود می باشند  به طور مثال قسمت مکانیک مجموعه که یکی از بخشهای اصلی می باشد و عمل چفت و بست و هدایت شفتهای اصلی را انجام می دهد  و باید چگونه و با چه شرایطی باشد که بهترین جواب را پس دهد و از ارزش و عملکرد صحیح مجموعه به هیچ وجه نکاهد ...  و اینکه با منطقی ترین حالت ممکن کارخود را انجام دهد  پس اینجانب راههای بسیاری را برای این شرایط طراحی و پیاده سازی نمودم و تک تک قطعات و نمونه ها را به صورت کاملا" دستی ساخت  می نمودم و مورد تحلیل  و تست وبرسی  کامل قرار می دادم به علت زیاد بودن تنوع در ساخت این روشها و با عرض پوزش و سکیوریتی بودن آن  مختصری از این روشها را توضیح می دهم زیرا اگر بخواهم لحظه لحظه عملکرد طراحی و ساخت را  به روی کاغذ بیاورم بدون شک هم زمان زیادی نیاز دارد و دیگر اینکه بی نهایت صفات را باید به توصیف شرایط بپردازم و همینطور از حوصله ی شما عزیزان خارج است  پس به چکیده ای از روند تحقیقاتی خویش بسنده می کنم :

1-    روش اسکرویی که خود همانند کلیه روشهای دیگر فوق در تنوع بسیار زیادی طراحی و ساخت اولیه گردید .

2-    روش نیمه اسکرو ...

3-    روش لنگ

4-     روش میکرو جک ( جک برقی )

5-    روش هیدرو لیکی

 

6-     روش پنوماتیکی

7-    روش مگلنتیک و استفاده از مغناطیس

8-    روش چرخ دنده ای که بیشترین تنوع را در طراحی اینجانب به  خود اختصاص داد

9-    روش هدایت شانه ای

10-           روش محور اسکرویی

11-           روش  سیستم دندانه ای

12-           روش سیستم محور گردان

13-           روش تله موشی

و بسیاری روش دیگر که همگی آنها را در مراحل و شرایط مختلف طراحی و ساخت نموده و مورد تحلیل و بررسی و تست دقیق قراردادم .

دریک طراحی مناسب و حساب شده و رسیدن به جواب و سرمقصود ، دلیل به اتمام معقوله ی طراحی نمی باشد و اینکه بعد از جواب گرفتن در مرحله تست نهایی عملکرد و ... تازه از این قسمت به بعد ، مرحله ی  اصلی آغاز می گردد که محصول فوق چگونه و با چه روندی تولید گردد که نه از عملکرد مجموعه بکاهد  و نه قیمت تمام شده آن را بالا ببرد . طرح باید به نوعی طراحی و ساخت گردد که با دارا بودن تمام نکات مفید درعملکرد ، قیمت تمام شده آن نیز به طور کاملا" منطقی کمترین حد ممکن باشد ... و همگان استطاعت تهیه آن را دارا باشند .

حال قسمت الکترونیک و نرم افزار ( برد فرمان اصلی ) :

در این قسمت چون سیستم کنترل مجموعه توسط یک بخش انجام می گیرد باید تمام موارد ایمنی در این معقوله با دید وسیع صورت گیرد و باید برای بالا بردن سکیوریتی  و امنیت  مجموعه و قابلیتهای افزودنی به مجموعه کاملا" منطقی عمل کرد و کوچکترین راه نفوذ را برای هرمتجاوزی مسدود نمود .

محافظت مباحث حقوقی و مالکیت معنوی :

این مجموعه مدتی پیش در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران توسط اساتید دانشگاه ازجمله اقایا ن دکتر محمد رضا میگون پوری ، دکتر فرشید فروزبخش ، دکتر جواد حامدی و دیگر اساتید این دانشگاه که جزء هیئت علمی این دانشگاه بودند مورد تحلیل فنی و کارشناسی و بررسی و تایید قرارگرفت و این طرح به عنوان طرح نمونه انتخاب شد و در سازمان ثبت مالکیتهای صنعتی ثبت گردید و موفق به  دریافت سند ثبت اختراع شد.

لازم به ذکر می باشد که نتایج داوری اساتید فوق موجود است که این طرح چه از لحاظ فنی و چه از لحاظ ارزش تجاری سازی مورد تایید کامل قرار گرفت و همینطور به عنوان یک طرح بهینه از لحاظ عملکرد و ساخت صنعتی و غیره پذیرفته شد .

ضمنا" طرح فوق توسط کارشناسان حرفه ای و مجرب شرکت مهندسین بهینه راهبر شریف و همینطور مرکز علوم راهبردی مدیریت صنایع ( صنعت ساز ) – شرکت تعاونی کارآفرینی مخترعان فارس – صندوق حمایت از پژوهشگران کل کشور ،هیئت علمی دانشگاه تهران و...هریک  به مدت چند ماه مورد کارشناسی و تحلیل قرار گرفت ، در نتیجه مجددا" به عنوان طرح بهینه و عالی از هر لحاظ ( چه از لحاظ ساخت و چه از لحاظ ساختار و چه از لحاظ کارآفرینی و وارد کردن ارز به داخل کشور ... معرفی شد ( مستندات موجود است )) .

باید خاطر نشان کنم که به علت نو و جدید بودن این راستا از صنعت تا جای ممکن باید امکان کپی برداری از محصولات را کاهش دهیم  و ...

استاندارد ها و مقررات :

محصولات ارائه شده ی این شرکت همگام با استاندارد های روز دنیا می باشد .

درجهت تولید و توزیع و فروش و خدمات با درنظر گرفتن راهکارهای منطقی و اصولی جهت تجزیه و تحلیل صنعت فوق و فن بازار و مقابله با هر گونه تهدید احتمالی چه از طرف رقبا و غیره می توانیم به راحتی همواره آماده باشیم ( همینطورنشان دادن منطقی مزیتهای رقابتی محصولات فوق نسبت به سایر محصولات).

مدیریت

توصیف تیم مدیریتی

بازار

توصیف بازار

قبل از هر چیز باید این مسئله را خاطر نشان کنم که شرکت ما حتی قبل از تولید با اطلاعاتی که در عرصه بازار بدست آورده درک بسیار خوب و بالا و منطقی از بازار کار خود بدست آورده است .

در عرصه ی بازار عوامل مختلف موثر ی برای خرید محصول چه از جانب مشتری و چه از جانب شرکتهای طرف قرارداد وجود دارد ،از جمله  ی  این عوامل می توان کیفیت و قابلیتهای محصول و کارایی بودن آن و قیمت ارزان و مناسب باشد که همه ی مردم با توجه به انتظاراتشان توان خرید محصول را داشته باشند .

از آنجاییکه تمام مردم برای حفظ حریم خصوصیشان و اموالشان از دست مزامان و سارقان تلاش  فزاینده ای از خود نشان می دهند که از جمله ی  این تلاشها می تواند درغالب تلاش مالی برای تهیه محصول بهینه و مورد نظر مردم و رضایت تمام در قبال تهیه و استفاده ی  موءثر آن محصول باشد .

این محصولات با اطمینان زیاد بنا به شناخت بازار ایران و جهان می تواند نظر همگان را به خود جلب نماید و مردم را برای خرید این محصولات با ارزش با توان امنیتی بسیار بالا ترغیب کند . به طبع خشنودی مشتری باعث می شود که خرید او به خریدهای چند باره تبدیل شود . از سوی دیگر شرکت ما تمام تلاش خود را برای بازار یابی و فروش از طریق شناخت بازار و احتیاجات بازار و مردم و از طریق شرکتهای معتبر جهانی در عرصه ی واردات و صادرات انجام داده  تا مشتریان خود را حفظ و رضایت عموم  آنرا جلب نماید از جمله ی این تلاشها که عمده آن در بخشهای پیشین مورد اشاره قرارگرفته می تواند عملکرد محصولات در ارائه ی ارزش مورد نظر و فوق تصور انتظار برای خرید ،  کیفیت فوق العاده بالا و استاندارد  ،  خدمات پس از فروش ، ضمانتنامه و قیمت پایین و... باشد که با روند این مسئله مشتری راضی و خریدهای خود را تکرار و از تجربه های خوبی که از محصول  و قابلیتهایش بدست آورده دیگران را نیز آگاه و آنها را به خرید محصول تشویق و ترغیب نماید . لازم به ذکر است که تنوع بسیارزیاد محصولاتمان که فراتر از انتظارات مشتریها و همینطور شکل و ظاهر زیبای آن  می توان خود عاملی برای فروش بیشتر و بدست گرفتن بازار و تبدیل شدن به قطب بزرگ بازار منطقه و جهان در زمینه ی تولید و عرصه ی قفلهای الکترونیکی هوشمند گردد .

 

 

مشتریان :

عواملی که مشتری را به سمت خرید یک محصول سوق می دهد شامل 5 مورد زیر است :

1-    در مورد فروشنده 2-  کمپانی یا شرکت 3- کالا یا خدمات مورد نیاز  4- قیمت مناسب 5- زمان

از آنجایی که رضایت مشتری با کیفیت محصول رابطه ی تنگاتنگ دارد  پس باید به این نکته توجه بسیار زیادی داشت که شرکت ما طی آزمایشات مختلف  و با سپری  شدن زمان ، کیفیت فوق العاده ی محصولات خود از لحاظ تکنولوژی اعمال شده با اطمینان تائید می کند و این تائید از جانب شرکتهای معتبر دیگر از طریق کارشناسان مجرب نیز رسیده است .

مشتریان این محصولات می توانند همه ی انسانهایی باشند که برای حفظ حریم خصوصی و اموالشان ضریب امنیت بسیار بالایی را خواستارند  . این دسته از مشتریان خواهان استفاده از سیستمهای پیشرفته دردرب منازل و آپارتمانها ، شرکتها ، اداره جات ، کارخانه جات ، بانکها و گاوصندوقها و دربهای ضد سرقت ، درب زندانها ، صنایع خود رو سازی و ... هستند . این خواسته ی امنیتی بسیار بالاست که گروههای مشتری این محصول را شناسایی می نماید . به طبع حمایت و استقبال مشتریان از شرکت و محصولات است که باعث می شود  ما بتوانیم به خوبی هرچه بیشتر و با اهداف بلند مدت خدمات خود را ارائه دهیم.

لازم به ذکر است که با پیشرفت روز افزون فناوری و تکنولوژی  مردم خواستار استفاده از محصولات پیشرفته جهانی هستند که شرکت ما از این لحاظ پاسخ مناسب و منطقی و فراتر از احتیاجات مردم  را به وسیله این محصولات می دهد و از این نظر آینده بسیار درخشانی برای تولید بیشترو فروش بهتر پیش بینی کرده است .

ساختار بازار :

محصولاتی که شرکت ما ارائه می کند از لحاظ ساختار بازاری می تواند در دسته های مختلفی از جمله انحصاری ، رقابتی ، بین المللی و ... قرار بگیرد که در ابتدا ساختار انحصار کامل می باشد . انحصار کامل زمانی است که فقط یک فروشنده و تعداد زیادی خریدار در بازار وجود دارد ، منظور از یک فروشنده یعنی شرکت ما که تولید کننده ی این محصول تکنولوژی خاص  که نمونه مشابه داخلی و خارجی ندارد به عبارت دیگر در این ساختار موانعی برای ورود تولید کنندگان به علت وجود تکنولوژی خاص و برتر محصولات ما وجود دارد که یکی از مهمترین موانع فقدان این تکنولوژی دردست رقباست  و چون امتیاز تولید این محصولات به دلیل در دست داشتن تکنولوژی برتر در اختیار شرکت ماست لذا شرکت ما تنها تولید کننده ی  این محصولات در بازار داخل و خارج از ایران است . از لحاظ خرید محصول موانعی درسرراه خریداران محصولات ما وجود ندارد چون حفظ امنیت حق مسلم هر فردی است و به دلیل سهولت در توزیع محصولات شرکت ، این محصولات به تعداد زیادی از خریداران ما عرضه می شود .

لازم به ذکر است که محصولات شرکت ما در بازار جزء کالاهایی محسوب می شود که به لحاظ تکنولوژی خاص و برتر و به روز جهانی ، کالای جانشین با خصوصیات ویژه ندارد و به محض ورود محصولات ما به بازار این محصولات سنتی دیگر جایی در بازار فروش نخواهند داشت .

فرآیندی که به فروش محصولات شرکت می انجامد همگی در خصوص خود محصول است که مهمترین آنها می تواند کیفیت برتر و تنوع قابلیتهای لحاظ  شده روی محصولات جهت بالا بردن ضریب امنیت و ... که در قسمت معرفی محصول به طور بسیار دقیق به آنها اشاره شده است .

پیشگامان فروش این محصولات می توانند : جراید ،  شرکتهای فروشنده ابزار و یراق ، فروشگاههای ابزار و یراق ، انبوه سازان ، ساختمانها ، بانکها و ... باشند .

همانطور که قبلا" اشاره شد شرکت ما همه ی بررسی های لازم درخصوص بازار و عوامل فروش و ... را انجام داده است از این رو می خواهیم براساس تجزیه و تحلیل  SWOT برای ورود بازار را مورد اشاره قرار دهیم .

 تحلیل SWOT  نقاط قوت و ضعف وتهدید و فرصت را تحلیل می کند :

نقاط قوت : مهمتر از همه داشتن این تکنولوژی به طور انحصاری و دیگر اینکه لحاظ کردن قابلیتهای بسیار بالا به مجموعه ، کیفیت بالا ، قیمت مناسب و ارزان نسبت به قابلیتها و اجناس موجود در بازار ، بر طرف کردن انتظارمشتری از امنیت مجموعه ی خود ، ایجاد اشتغال در داخل کشور ، وارد کردن ارز به مملکت و بسیاری موارد دیگر است .

نقاط ضعف : تنها نقطه ی ضعف ما در این عرصه عدم پشتوانه مالی وقدرت اقتصادی در مقایسه با شرکتهای رقیب میتواند باشد .

نقاط تهدید: تهدیدی که می تواند گریبان گیر شرکت ما دربازار و فروش محصولاتمان باشد یک می تواند کپی برداری از طرح ما ( نه تکنولوژی لحاظ شده درآن ) باشد که دراین صورت نیز باز هم از ارزش محصولات ما کاسته نمی شود و برای مقابله با این وضیت شرکت راهگارهای مختلفی را سنجیده است که از جمله ی آن می تواند کاهش قیمت فروش محصول وافزایش قابلیت و... به صورت کاملا" منقطی باشد تا همچنان بازار فروش محصول در دست خودمان باشد .

نقاط فرصت :  براساس آینده نگری بسیار روشن و موفقی که محصولات ما در بازار منطقه و جهان کسب می کند ، این فرصت ها می تواند فرصت پیشرفت و جهانی شدن ، صادرات محصول ، اشتغال زایی ، ورود ارزبه کشور و از همه مهمتر برطرف کردن این نیاز مبرم که با ضریب امینتی بسیار بالایی که ایجاد شده است ، آسایش و آرامش خیال را برای همگان فراهم می آورد . 

تفکیک / بخش بندی بازار :

از لحاظ گروههای مشتری می توان گفت به دلیل قابلیتهای لحاظ شده برروی سیستم برای بالا بردن ضریب امنیتی و تنوع و کاربردی بودن آن ، این محصولات در همه جا از درب آپارتمان ومنازل مسکونی گرفته تا مراکز تجاری و امنیتی از جمله ادارات و کارخانجات و بانکها و گاو صندوقها و ... مورد استفاده قرار می گیرد و همه اشخاص می توانند به راحتی از امکانات این محصولات در محلهای مورد نظر به طور کامل برخوددار شوند .

معیارهایی که برای بخش بندی بازارهای مصرفی وجود دارد شامل 4  ویژگی است که به آنها اشاره ای خواهیم دشت :

1-    تقسیم بندی براساس دموگرافیک ( جمعیت شناسی ) :

بر اسای متغیر هایی مثل : سن ، جنس ، نژاد ، تحصیلات ، شغل ، درآمد و وضعیت خانوادگی و ... است که براساس این متغیر ها محصولات شرکت ما می تواند در خصوص افرادی که با متغیرهایی نظیر شغل و وضعیت خانوادگی هستند  بیشتر مورد استفاده قرار گیرد . البته در همه ی موارد همان بحث امنیت  از حریم خصوصی و اموال و ... مطرح است که می تواند به نحوی گوشه ی هر متغیری را دارا باشد . زیرا با رشد جمعیت انتظارات مردم نیز رشد خواهد کرد .

2-    تقسیم بندی جغرافیایی :

بر اساس متغیر های منطقه ای است نظیر آب و هوا ، تراکم جمعیت و نرخ رشد جمعیت .

اگر بخواهیم از لحاظ نگریستن به بازار به متغیرهای تراکم جمعیت و نرخ رشد جمعیت توجه کنیم این متغیر ها می توانند بیانگر  این موضوع  باشند که با تراکم جمعیت و نرخ رشد جمعیت مثبت چه از لحاظ خانوار و چه از لحاظ اداره جات  مثل بانکها که برای رفاه  مشتریان خود شعبات خود را گسترش می دهند و یا کارخانه ها و مراکز تجاری و ... می تواند به این ممکن بیانجامد که با گسترش این روند عامل بازار و بازاریابی برای فروش محصولات به مشتریان روند صعودی را بپیماید .

3-    تقسیم بندی رفتاری :

که براساس فاکتورهایی مثل نرخ استفاده از محصول ، الگوی مصرف ،  حساسیت به قیمت ، وفاداری به برند و ... می باشد .

این تقسیم بندی از لحاظ بازار برای محصولات شرکت ما مناسبتر از سایر تقسیم بندی های بالاست زیرا فاکتورهای آن متناسب با انتظارات از محصول تولید شدهء شرکت ماست . و شرکت با توجه به این انتظارات از جانب مشتریان و احترام حق مصرف کننده سیاست تولید خود را بنا نهاده تا آینده ی روشنی را برای فروش محصول و استحکام بازار رقم بزند .

4-    تقسیم بندی روان شناختی :

از دیگر تقسیم بندی ها ، تقسیم  بندی روان شناختی است که بر اساس متغیر هایی مثل ارزشهای اجتماعی ، سبک زندگی و ... است . هر انسانی با هر سبک زندگی خواستار امنیت مالی و جانی است که محصولات شرکت ما با قابلیتهای متنوع و خاص خود ، ضریب امنیتی چند برابر را به مردم بخشیده و آسایش آنها را فراهم می آورد .

از این لحاظ که بازار این محصولات رو به توسعه و پیشرفت قدم بر می دارد اطمینان لازم را کسب خواهد نمود .

ظرفیت بازار و توسعه :

 بازار سراسری ایران و همینطور جهان پذیرای بسیار خوبی برای این محصولات با تکنولوژی خاص و فناوری پیشرفته در آن هستند ، زیرا این محصولات با دارا بودن این تکنولوژیهای  برتر و تولید کننده که فقط شرکت ما می باشد امتیاز پیشرفت خوبی را در بازار فراهم می کند و انتظار آن می رود که در سالهای آتی این محصول جایگاه بسیار فوق العاده ای از نظر ارزش کالا و مقدارو حجم زیاد خود در بازار را به خود اختصاص دهد  .

 

بطوریکه می توان گفت سهم شرکتمان از بازار بالقوه اینگونه است که با توجه به کاربردی بودن محصول مسلما" تقاضا برای محصول  رو به پیشرفت می رود و این شرکت محصولات متنوع خود را مقطع به مقطع وارد بازار می کند  به طوریکه اگر بخواهیم تقاضای این محصول به عنوان قفل درب واحد های مسکونی ، تجاری و اداری در استان تهران را به عنوان عمده ترین بخش تقاضای این محصول ، مورد بررسی قرار دهیم  . چنانچه با توجه به مزایای این محصول از قبیل ایمنی و راحتی استفاده ، حد اقل طی سالهای آتی در هر سال در حدود 10 % از واحد هایی که در استان تهران در هر سال ساخته میشوند یک درصد از واحدهای موجود در این شهر اقدام به تهیه این محصول بنمایند ، پیش بینی تقاضای این محصول طی سالهای آتی به شرح جدول زیر بر آورد می گردد .

پیش بینی تقاضای محصول مورد نظر طرح طی سالهای آتی ( بر حسب دستگاه )

سال

شرح

1394

1395

1396

1397

1398

تقاضا

59764

60431

61098

61764

62431

 

اما همانطور که اشاره گردید ، این محصول در موارد دیگری نظیر در اداره جات ، کارخانجات ، سازمانها ، گاوصندوقها ، دربهای ضد سرقت ، درب زندانها و ... دارای کاربرد می باشد که به جهت آنکه عمده مصرف این محصول جهت درب واحد های مسکونی ، اداری و تجاری می باشد ، از محاسبات  مربوط به این بخش صرف نظر می نماییم ، اما می بایست به این نکته توجه بنماییم که موارد ذکر گردیده در فوق نیز بخشی از تقاضای بالقوه این محصول می باشد .

میزان ریسک :

با ارائه محصولات با کیفیت و قیمت مناسب ریسک پذیری پایینی را شاهد خواهیم بود.وبا توجه به تولید نمونه های اولیه وآزمایشی وتستهای  پیوسته طی سالهای مختلف وبا عنایت به این که محصول نمونه تولید شده با هیچ مشکلی مواجه نشده است ریسک پذیری بسیار کمی را در این بخش شاهد هستیم.

نظر کارشناسی صندوق حمایت از پژو هشگران کشور با ذکر دلایل اینگونه می باشد :

تاثیرات بسزایی که این محصول در افزایش راحتی مصرف کنندگان برجا ی می گذارد ، ایجاد امنیت به جهت برخورداری از سیستم های مدرن امنیتی آن برای مصرف کننده و سایر مزایای آن ، دلیل بروجود تقاضای بالقوه ی مناسب برای این محصول می باشد که چنانچه محصولات تولیدی از بعد قیمتی ، رضایت متقاضیان را جلب بنماید ، دررابطه با فروش این محصول باریسک پایینی مواجه خواهیم بود .

لازم به ذکر است که براساس مطالعات بسیار و شرایط شرکت و محصول مورد نظرش و در کل ارزیابی های به عمل آمده برروی محصول و بازار ، این ارزیابی تضمین شده است .

از نظر درجه اعتبار محصول و میزان معتبر بودن این کالاها به عنوان تاییدیه و تحلیل فنی می توان گفت که این مجموعه مدتی پیش در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران توسط اساتید دانشگاه آقایان : دکتر محمد رضا میگون پوری و دکتر فرشید فرو ز بخش و دکتر جواد حامدی و دیگر اساتید این دانشگاه که جزء هیئت علمی این دانشگاه بودند مورد تحلیل فنی و کارشناسی و بررسی و تایید قرار گرفت و اینکه این طرح به عنوان طرح نمونه در کشور انتخاب شده ودر سازمان ثبت مالکیتهای صنعتی ثبت گردید و موفق به دریافت سند ثبت اختراع شد . لازم به ذکر می باشد که نتایج داوری اساتید فوق موجود می باشد که این طرح چه از لحاظ فنی و چه از لحاظ ارزش تجاری سازی مورد تایید کامل قرار گرفت  و همینطور به عنوان یک طرح بهینه از لحاظ

عملکرد و ساخت صنعتی و غیره پذیرفته شد .

براساس کارشناسی ها و امان سنجی های مختلف که توسط شرکتها و ارگانها و موسسات مختلف انجام گرفت نشان دهنده ی ریسک پذیری کاملا" پایین این محصول می باشد .

 

رقابت :

به عنوان  یک ارزیابی واقع بینانه از قدرت رقابت شرکت در بازار باید بگوییم که برای تولید در داخل و خارج از کشور باید متذکر شویم که این محصول دارای نوآوری نوین می باشد و قادر خواهد بود جایگزین مناسبی برای قفلهای موجود و قدیمی و سنتی در بازار دنیا باشد و در اندک زمان ممکن جای خود را در این صنعت ،  به طور کاملا" منطقی و حساب شده باز نماید البته با ضریب امنیتی بی نهایت بالا و فوق تصور و اینکه می توان آن را به راحتی در دسترس همگان قرار داد و همینطور می توان ارز قابل توجهی را وارد کشور نمود لازم به ذکر است که جهت تولید این فناوری هیچ گونه وابستگی از جهت ساخت به هیچ کشوری وجود ندارد .

و از این جهت که رقبای ما در بازار درصورت انجام هر گونه کپی برداری تنها قادرخواهند بود قفلهای قدیمی تر که فاقد تکنولوژی برتر و به روز شرکت ماست را بسازند که همگی بیانگر و نشانه نقطه ی ضعف رقبای ما در بازار است .

از اصلی ترین نیازها برای تولید محصولات شرکت ما با تسهیلات ویژه ای که برای تولید محصول اختصاص می یابد ، کاملا" ارضا می شود و تولید باقدرت هرچه بیشتر آغازمیگردد.

واکنش  احتمالی پیش بینی شده شرکت ما در برابر رقبا اینگونه است که چون این محصولات در درجه اول عرضه به بازارامکان کپی برداری ( از لحاظ مکانیک و الکترونیک ،  نه نرم افزار ) را برای رقبا دارد از این رو شرکت ما از لحاظ مکانیکی والکترونیکی با سیاست خاصی اقدام به تولید وعرضه محصولات خود مینماید ( صرفا" برای محک شرایط بازار ) لذا ورژنهای زیادی با قابلیتهای برتر و غیر قابل پیش بینی طراحی کردیم و مقطع به مقطع در طی پروسه های متوالی ، با پیشرفت و کامل شدن و ارتقا قابلیتها ، وارد بازار می کنیم و این عمل به روز شدن و پیشرفت در بازار ، دست رقبای این محصولات را کوتاه می نماید .

از لحاظ قدرت رقبا در جهت بازاریابی باید بگویم که همزمان با ورود محصولات شرکت ما به بازار همه شرکتهائیکه قفلهای قدیمی و سنتی با ضریب امنیتی بسیار پایین را تولید می کنند و یا شرکتهای خارجی که با محصولات قابل بازگشایی قفل  در بازار فعالیت می کنند فقط می توانند تولید کننده ی قفلهای خود با ضریب امنیت بسیار پایین  باشند که در مقایسه با فروش محصولات ما با قیمت ارزان و قابلیتهای بالا با تکنولوژی روز دنیا  متحمل شکست در بازار  می شوند .

 طرح بازاریابی :

مطالعه ی  بازار

با توجه به اینکه این محصولات نه در ایران و نه در خارج از کشور نمونه ی مشابه ندارد و بسیار کاربردی می باشد  و در راستای مختلف مورد مصرف دارد و می توان در اندک زمان این تکنولوژی جدید را به همگان معرفی نمود و جای این سیستمهای هوشمند را در داخل و سپس خارج از کشور به طور منطقی باز کرد .

مطالعات بازار یابی درحقیقت هرگونه تلاش در بررسی و مطالعه ی گروههای مصرف کننده و در عین حال مطالعه ی وضعیت و موقعیت رقباست . این مطالعات می تواند به عنوان نقاط قوتی برای تولید کننده به حساب بیاید  چون می تواند اطلاعات مفیدی را از وضعیت تولید در حال  حاضر و وضعیت بهتر و بهینه فروش بعد

 از تولید را در اختیار شرکت قرار دهد و در فروش بهینه محصولات شرکت نقطه عطفی به حساب آید .

ارتباط بازار – محصول :

از لحاظ ارتباط بازار با محصولات شرکتمان می توان گفت که محصولات این شرکت در بازار در قسمت قفل و ابزار و یراق و امنیت جای می گیرد و به علت جدید بودن و کارا بودن و تکنولوژی برتر و سایر مزایای   با اهمیت استفاده شده در محصولات به سرعت جایگزین قفلهای قدیمی و سنتی باضریب امنیت پایین خواهد شد و نسلی نو  از قفلهای الکترونیکی هوشمند را ایجاد و به جهانیان معرفی خواهد کرد  .

از لحاظ مصرف باید گفت که مصرف کننده نهایی همه آن اشخاصی می باشند که خواستار این مسئله هستند که این محصول را در درب منازل و آپارتمانهای مسکونی  و اداری و تجاری ، اداره جات ، کارخانجات ، دربهای ضد سرقت ، درب زندانها ، گاو صندوقها  و حتی صنایع خود رو سازی که مسلما" برای امنیت  بسیار بالاست  ، استفاده نمایند و موجب آسایش و آرام خیالشان گردد .

این محصولات می توانند نیاز اصلی امنیت یک مجموعه و یا هرمکانی که نیاز به امنیت دارد را با قابلیتهای واقعا" باورنکردنی ، فراهم سازد و این اطمینان را حاصل کند که این قفلهای الکترونیکی هوشمند به هیچ وجه قابل نفوذ نیستند .

درحال حاضر این نیاز به وسیله قفلهای قدیمی و سنتی و یا قفلهای الکترونیکی با قابلیتهای محدود که کاملا" قابل  رمز گشایی و باز کردن قفل می باشند و از ضریب امنیتی پایینی برخوردار هستند و البته باقیمت بسیار بالا در بازار وجود دارند  ، به نوعی بسیار ضعیف تامین می شود .

معیارهایی که یک مصرف کننده را به سمت این محصول سوق می دهد می تواند این فاکتورها باشد :

در درجه اول امنیت فوق العاده بالا ، کیفیت ، کاربری بودن ، قابلیتهای زیاد و متنوع لحاظ شده در مجموعه ، طراحی زیبا ، عمر مفید ريال میزان آسیب پذیری بسیار پایین ، قیمت مناسب و ارزان و ... می باشد .

با توجه به اینکه در روزگاری به سر می بریم که اطلاعات به سرعت قابل انتقال می باشد و دریک مجموعه از فاکتورهای مهم و باارزش محسوب می شود . لذا با پیشرفت تکنولوژی برعلو و آگاهی مردم در استفاده از محصولات و افزایش انتضاراتشان از قابلیتهای لحاظ شده در محصول مورد استفاده ، باعث شده که شرکت ما همه تلاش خود را برای رفع احتیاجات امنیتی در محصول را انجام دهد  و با تولید و ورود محصول به بازار و باز خور این محصولات از پیشنهادها و انتظارات مشتریان خود آگاه شود و همواره یک سیستم پویا را هدایت کند ..

 

منافع همه مشتریان محصولات شرکت ما ، راحتی در استفاده از این محصولات و آسایش و آرامش خاطر آنها از امنیت لحاظ شده در محلهای بکارگیری ازاین قفلهای هوشمند الکترونیکی می باشد .

 

 

 

موقعیت بازار :

ترسیم

شرکت ما از لحاظ اینکه یک تکنولوژی بسیار جدید را که جایگزین سیستم های قدیمی و سنتی با ضریب امنیتی پایین خواهد شد ، با تمام رقبا که فاقد این تکنولوژی پیشرفته و کاربردی هستند فرق محسوسی دارد.

به طبع تصویر عمومی که شرکت ما می خواهد کسب کند دردرجه اول این است که بار ارائه محصولات با ارزش خود ، هویت خود را ثابت و به رخ رقبا  بزند و پس از آن با لوگو شرکت و دیگر عوامل به شهرت جهانی دست پیدا کند .

شرکت ما از آینده بسیار خوب و درخشانی برخوردار بوده و چون این محصولات با تکنولوژی برتر و قابلیتهای فوق العاده و باارزش و بالا تولید می شوند و نمونه مشابهی از این محصولات درهیچ کجای بازار وجود ندارد و لذا با قیمت واقعا" ارزانی نسبت به سایر محصولات که با قابلیتهای بسیارمحدود تری هستند ، به بازار عرضه می شود ، اجازه رقابت و توزیع محصولات خود را دربازار ایران و سپس خارج از ایران را دارا می باشد .

با صادرات این محصولات به اقسا نقاط جهان این حضور در بازار های جهانی نیز پر رنگتر و محسوستر می شود .

تعیین قیمت فروش مداوم :

چون کارتولید و عرضه محصولات ما مداوم  است و درهر پروسه چند محصول با قابلیتهای خاص خود تولید و عرضه بازار های مصرف می شود رفته رفته  در پروسه های بعدی محصولات با  قابلیتهای بیشتر و قیمت متفاوت در بازارتوزیع می شود .

محصولت شرکت ما در مقایسه با دیگر شرکتها از جمله شرکتهای خارجی ، با قیمت بسیار پایین عرضه می شود تا همه مردم استطاعت خرید این محصولات جدید ومنحصر به فرد را داشته باند .

 

محصولاتی که در بازار وجود دارد ( به عنوان قفلهای الکترونیکی ) از قیمت فوق العاده بالایی برخوردارند که درمقایسه با قابلیتهای محصولات شرکت ما و قیمتهایی که محصولات ما در بازار به خود اختصاص     می دهند به هیچ وجه قابل مقایسه نیست   .

 

براساس این اصول از جمله سیاستهای قیمت گذاری که شرکت تصمیم دارد در بازار پیاده کند اینچنین می باشد که همچنان با حفظ کیفیت و تنوع و قابلیتهای لحاظ شده درمجموعه با قیمت کاملا" منطقی وبه صرفه و ارزان ، محصولات خود را به بازارعرضه کند و بیشترین حجم بازار فروش رابه خود اختصاص دهد  .

 

 

 

 

فروش و استراتژی توزیع  : 

ترسیم

 

اهداف فروش

درمقادیر

در پروسه اول تا سقف 10000 مقدار

محصول به محصول

مقطع به مقطع محصولات ما با قابلیتهای مختلف برای فروش به بازار عرضه می شود

پخش بازار

به وسیله شرکتهایی که با شرکت ما قرارداد توزیع و فروش را امضا کرده اند این عملیات را به اجرا می گذارند ( نام این شرکت ها را به همراه قراردادشان ضمیمه BP  می نماییم ).

محل جغرافیایی

محصولات شرکت ما در هر محلی چه در داخل و چه در خارج از کشور ، قابلیت استفاده دارد و به محل جغرافیایی خاصی محدود نیست ( به علت کاربردی بودن این محصولات و جنس متریال و...)

 

 

کانالهای توزیعی که شرکت ما برگزیده است همکاری با شرکتهایی است که ما را در امر توزیع و بازاریابی و فروش محصولاتمان  یاری می کنند .

اهداف  و استراتژی های صادراتی بر اساس مستنداتی که در دست است ، شرکتهای خارجی از قبیل کالی کلیت ترکیه ، دمو نروژ، سکیوریتی سیستم استرالیا ، دورمای استرالیا نماینده شرکت سیزا ایتالیا و یک  شرکت چینی و تعدادی از شرکتهای داخلی که می خواهند نماینده انحصاری فروش و توزیع محصولات شرکت ما باشند .

خدمات ویژه ای که برای مشتریان عرضه خواهد شد از قبیل فاکتورهای ذیل است .

1-     گارانتی  معتبر ومنطقی محصولات

2-    خدمات پس از فروش

3-     نصابهای مجرب قفلهای الکترونیک هوشمند ومکانیکال (آموزش نصابها  توسط خود شرکت صورت می پذیرد )

فاکتورهای دیگر ...

 

 

اینترنت را یکی از بهترین راهها برای حضور در دنیا ی تجارت الکترونیک می دانیم و استراتژی پیشرفت را در دنیای اینتر نت نیز ارزیابی کرده ایم . مسلما" محصولات شرکت ما که از تکنولوژی خاص و برتر و روز جهانی برخوردار است  ، برای معرفی قفلهای با کیفیت و با قابلیتهای متنوع و همچنین فروش محصولات  پیشرفته خود از طریق سایت اینترنتی این شرکت اقدام می نماید .

مدیریت عامل فروش :

 اداره کردن عاملیت فروش برای دستیابی به اهداف قراردادی که ازسوی شرکت ما اعمال می شود و مشروط به وجود معیارهای نماینده فروش به شرح ذیل است :

*از شاخصهای بازار باشند

*از لحاظ اعتبار در بازار در سطح بالایی باشند ( چه اعتبار مالی و چه از نظر اعتبار شخصیتی در بازار )

* برای انجام کارهای مختلف ، چیدمان نفرات و برنامه ریزی های مشخصی داشته باشد

* اطلاعات تیم  مربوطه ، چه از جهت مطرح کردن طرح و چه در جهت بازاریابی و فروش و چه ازجهت جایگاه تجاری در کشور و دنیا

بر اساس معیارهایی که شرکت ما قبول دارد ، از بین شرکتهایی که به ما پیشنهاد همکاری داده اند بهتریهایی که شرایط  این همکاری را دارند انتخاب خواهند شد.

 

مواردی از قبیل نحوه سازماندهی و روشهای کنترل سراسری اعمالی فروش و نحوه روند فروش و تحویل ، رویه های انجامی که بر پایه مکان مشتری ( متمرکز یا  پراکنده ) و حجم فروش پیش بینی شده ، سازماندهی خواهد شد و به عهده نمایندگی فروش گذاشته خواهد شد ، البته کلیه عملکردها وحیطه وظایف همگی نمایندگان با انجام عقد قرارداد مشخص و تدوین شده و بر اساس چهار چوبهای شرکت صورت پذیر خواهد بود .

استراتژی ترفیعی :

ترسیم

شرکت ما بر اساس بود جه  و تسهیلاتی که دریافت می کند فعالیتهای ترفیعی خود را می تواند در درجه اول با ارائه محصولات با کیفیت و برترو با حضور همیشگی ومستمردرکمپین های تبلیغاتی ، شرکت در نمایشگاها ، جشنواره های تجاری ، ، و ... این امر مهم را کاملا حساب شده پوشش دهد .

از جمله ابزارهای ارتباط با بازار یابی که شرکت ما به کار گرفته و خواهد گرفت شامل عوامل ذیل است :

آگهی ، ابزارهای کمک دیداری ، کاتالوگها ، شناخت شاخصهای معروف / برند تجاری ، لوگوها ،   شعارها ، روابط عمومی ، نشر در مطبوعات ومجلات ،پوسترها، اینتر نت  و تبلیغات شبکه ای، ... می باشد .

بازار یابی و بودجه عملیاتی :

برای عملیات بازاریابی با سیاستهای منطقی تبلیغات و مطالعه بازار و اهداف بازار هدف ،   مبلغ مشخصی را  به این منظور تخصیص میدهیم .

ارتقای مجموعه مقطع به مقطع در راستای معرفی محصولات و عرضه مستقیم به بازار مصرف صورت   می پذیرد .

تبلیغات  منطقی شرکت ما به عنوان سرمایه گذاری  و اعتبار شرکت و نشان دادن محصولات این شرکت به عنوان برند شرکت است که می تواند در بازار فروش  حرفی برای گفتن داشته باشد .

آماده سازی کاتالوگها و بروشورها   ، شرکت د ر نمایشگاهها ی داخلی و خارجی ، اینترنت ،       هزینه های کارکنان داخلی ، حقوق و کارمزد کارکنان فروش و ... همگی از هزینه های اجرایی مرتبط با بازار یابی هستند که آگهی های بازرگانی که شامل بخشی از موارد بالاست و سایر هزینه ها راشرکت خودمان تقبل خواهد نمود .

 

توزیع :

کانالهای برگزیده برای توزیع محصولات شرکت بر اساس اولویتهای انجام شده و محل استقرار و توانایی انجام کار شرکتهایی که درزمینه بازاریابی و توزیع  وفروش محصولات شرکت ما قرارد داد بسته اند تفکیک شده و به صورت زیر خواهد بود  :

 

 

به طبع با شرایطی که شرکت ما برای این شرکتها اعمال  می کند ، بر اساس اهداف پیش بینی شده  فروش شرکت ما ، سعی شرکت بر این است که این محصولات را در بازارهای ایران وجهان فراگیرنماید و در دسترس همگان قرار دهد .

مسلما " وقتی محصولات در بازار فروش و در بین مشتریان جواب خود را بدهد و از باز خور  خوبی برخوردار باشد ، باعث این امر می شود که شهرت شرکت در بازارهای ایران و جهان زبان زد خاص و عام شود و مشتریان بیشتری را به خود اختصاص دهد .

تولید و عملیات :

فرایند  تولید

مشخصات فنی و توضیح درباره محصول دربخش معرفی محصول مفصلا" مورد بحث قرار گرفته است و همچنین توضیحات فرآیند تولیدی نیز در بخش معرفی طرح تولیدی کاملا" شرح داده شده است .

عوامل مشترک  در تولید محصولات مختلف  می تواند مثلا استفاده از یک دستگاه پرس در تولید برای پروسه اول و استفاده از همان دستگاه پرس در پروسه های بعدی به وسیله یک کله گی دیگر باشد ( این هم فعلا" به دلیل محدودیت  دستگاه است )

نسبت  همان میزان تغییر در فرآیند تولید موثرمی باشد ، یک سیستم منطقی و یک سیستم با مدیریت درست باید به سمت پیشرفت و ارتقا سیستم حرکت کند و یک سیستم پویا را به وجود آورد . برای افزایش سرعت روند تولید باید زیر ساختهای آن شرایط هم از قبل تعیین شده باشد و برای رسیدن به آن شرایط مطلوب پیش بینی شده ، تلاش روز افزون اعمال شود .

به طور خلاصه سازماندهی کنترل کیفیت  QC را مورد بحث قرار می دهیم .

 بعد از انجام تولید محصول چه از لحاظ مکانیکی و چه از لحاظ الکترونیکی و  چه از لحاظ نرم افزاری به طور مستقل ، مسئول  کنترل کیفیت هر کدام از این بخشها با توجه به زمینه کار مربوطه کارشنان کنترلهای مختلف و لازم را برروی محصول انجام می دهند تا از سلامت کالای ساخته شده ، قبل از توزیع به بازار فروش ، اطمینان حاصل کنند .

بعد از اسمبل و چیدمان قطعات مکانیکی ، برای تست و عملکرد و حالت قرار گرفتن و پروسه مکانیک باید یک سری استاندارها را ازلحاظ کارایی رعایت کرد  یا مثلا" در  الکترونیک مسئول کنترل کیفیت ، تریس یا نحوه قرار گرفتن  برد یا دیگر موارد که برای جواب دادن محصول لازم است را رعایت می کند .

اگر از لحاظ فرآیند تولید بخواهیم شرکتمان را با شرکتهایی که رقیب ما محسوب می شوند مورد مقایسه  قرار دهیم باید بگویم که تا از لحاظ مکانیک و الکترونیک و از لحاظ نرم افزار تفاوتهای چشم گیری در کلیه عملات اجرایی ما با آنها دیده می شود که چون رقبا از فقدان این تکنولوژی  که در انحصارشرکت ماست رنج می برند ، به هیچ وجه نمی تواند مشابه محصول ما را فعلا تولید کنند .

و خلاصه اینکه درنهایت  نمی توانند محصول نهایی شرکت ما را بسازند که بتوانند درفرآیند تولید محصول با ما قابل مقایسه باشند زیرا قابلیتهای لحاظ شده در محصولات کلا" متفاوت بوده و محصول نهایی نیز فرق خواهد داشت و استاندارهایی که مربوط به محصولات  شرکت ماست درخصوص  مکانیک ،  الکترونیک و

نرم افزار است که این استانداردها ، در غالب کلی به عنوان استانداردهای مدیریت کیفیت می باشند این استاندارد می تواند بر اساس اصول مدیریت کیفیت که شامل تمرکز بر مشتری مداری ، مشارکت کارکنان و افراد ، رویکردهای فرآیند گرا و ...  باشد .

استاندارد های مدیریت کیفیت از لحاظ اصول سیستم مدیریت کیفیت ( سیستم ) شامل موارد ذیل است :

پایه گذاری سیستم ، الزامات سیستم و محصولات ، رویکرد  نوشتاری برای سیستم ، ملاحظات فرآیند گرا ، خط مشی کیفیت  و اهداف کیفیت ، نقش بالاترین هدایت درسیستم ، مستند سازی و استفاده از  انواع ، رویکرد سیستمی   ، رویکرد واقع گرایانه به تصمیم گیری ، ارتباط با تامین کننده  بر اساس منافع متقابل ، بررسی سیستم و ...

از جمله پیشرفتهای آینده  فرآیند تولید شامل موارد ذیل می باشد :

ارزیابی محصول ، پیشرفت ادوات  و دستگاههای مختلف ، محصولات باکیفیت برتر ( چه از لحاظ ساخت و چه از لحاظ اندازه و همینطور از لحاظ شکل و ظاهر حتی قابلیتهای لحاظ شده )  ، آنالیز محصولات ، محصولات نیم آماده ، محصولات آماده ( مدیریت زنجیره فرمان ) و ...

تامین کنندگان :

خط مشی خرید

 اهداف شرکت راجع به عرضه محصولات می تواند در غالب کلی شامل کیفیت فوق العاده بالا و قابلیتهای لحاظ شده در مجموعه ،  مقدار زیاد و تولید انبوه محصولات ، بعد از استقرار کامل برای عرضه محصولات به بازار  ماکسیمم 2 یا 3 ماه پس از شروع تولید است  ، قیمت در پروسه اول و دیگر پروسه های تولید بسیار ارزان می باشد .

از جمله تامین کنندگان مواد اولیه برای تهیه محصولات ما :

 وابستگی به تامین کنندگان اصلی درهر پروسه ای وجود دارد چون ما برای تولید قفلهای الکترونیکی هوشمند احتیاج به مواد اولیه برای ساخت محصولاتمان داریم ، باید مواد اولیه را از تامین کنندگان دریافت کنیم تا وارد عرصه تولید نماییم و عمل ساخت محصول را انجام دهیم .

خط مشی وسیاست تولید :

مهارتها و شایستگی ها برای سیاست تولید مورد نیاز  شرکت شامل فاکتورهای ذیل  می باشد :

تیم مجرب ، اطلاعات کافی و به روز ، امکانات مناسب ، ادوات مناسب در دسترس ، پروسه انجام کار منطقی و مناسب ، شناخت بازار و ...

ساختار هزینه ای میتواند شامل جداول هزینه ای ذیل باشد :

هزینه سرمایه گذاری طرح (ارقام به میلیون ریال)

شرح

مبلغ طرح

انجام شده تا تاریخ ...

مورد نیاز

جمع

مکان اجرای طرح

 

 

 

ماشین آلات و تجهیزات تولیدی

 

 

 

تاسیسات برقی و مکانیک

 

 

 

اثاثیه و تجهیزات اداری

 

 

 

هزینه های پیش بینی  نشده

 

 

 

جمع هزینه های دارایی ثابت

 

 

 

هزینه های قبل از بهره برداری

 

 

 

جمع کل هزینه های سرمای گذاری ثابت

 

 

 

سرمایه در گردش

 

 

 

جمع کل هزینه های سرمایه گذاری طرح

 

 

 

 

 

 

بر آورد هزینه استهلاک ( مبلغ به هزار ریال )

شرح

ارزش دارایی ها

درصد

هزینه استهلاک سالیانه

محوطه سازی

 

 

 

ساختمان

 

 

 

ماشین آلات و تجهیزات و وسایل آزمایشگاهی

 

 

 

تاسیسات

 

 

 

وسایل حمل و نقل

 

 

 

وسایل دفتری

 

 

 

اقلام پیش بینی نشده

 

 

 

جمع کل

 

 

 

 

 

 

برآورد هزینه های قبل از بهره برداری

شرح

مبلغ ( هزار ریال )

هزینه های تهیه طرح ، مشاور ، اخذ مجوز ، حق ثبتها ، قراردادهای بانکی و..

 

هزینه آموزش پرسنل ( 2 % حقوق و دستمزد سالیانه)

 

هزینه راه اندازی تولید آزمایشی ( 15 روز هزینه های آب و برق و سوخت و مواد اولیه )

 

جمع کل

 

 

 

 

 

 

 

 

هزینه تولید سالیانه

شرح

مبلغ ( هزار ریال )

هزینه مواد اولیه و بسته بندی

 

هزینه حقوق و دستمزد

 

هزینه انرژی ( آب و برق و سوخت )

 

هزینه تعمیرات و نگهداری

 

هزینی پیش بینی نشده (5% اقلام بالا)

 

هزینه اداری فروش (% اقلام بالا)

 

هزینه تسهیلات مالی (سود یک سال تسهیلات بانکی )

 

هزینه بیمه کارخانه ( 2 در هزار  سرمایه ثابت)

 

هزینه استهلاک

 

هزینه استهلاک قبل از بهره برداری ( 20% هزینه های قبل از بهره برداری )

 

بازار یابی و تبلیغات

 

جمع کل

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

محاسبه هزینه های ثابت و متغیر

شرح هزینه

هزینه متغیر

هزینه ثابت

هزینه کل (هزارریال )

مقدار

درصد

مقدار

درصد

 

مواد اولیه و بسته بندی

 

100

 

0

 

حقوق و دستمزد

 

35

 

65

 

هزینه انرژی (آب و برق و سوخت)

 

80

 

20

 

تعمیرات و نگهداری

 

80

 

20

 

پیش بینی نشده

 

85

 

15

 

اداری  و فروش

 

100

 

0

 

هزینه تسهیلات مالی

 

0

 

100

 

بیمه کارخانه

 

0

 

100

 

هزینه استهلاک

 

0

 

100

 

استهلاک قبل از بهره برداری

 

0

 

100

 

جمع کل

 

 

 

 

 

 

 

خط مشی های اصلاح شده تولید در آینده چون با استقرار کامل تجهیزات و ادوات برای تولید محصول همراه است مسلما" محصول مورد نظر به موقع تولید و به بازار فروش عرضه می شود و مقدار درخواست کنندگان محصول را جوابگو می باشد .

قیمت تمام شده واحد

قیمت خرید مواد خام مورد نیاز برای تولید در پروسه  اول از بین 16 مورد برای تولید ، حدودا"....... تومان هزینه در بر خواهد داشت .

                                     جمع هزینه های ثابت

             --------  =   ---------------------------------------  =       تولید در نقطه سر به سر

                             هزینه متغیر هر واحد تولید – قیمت فروش محصول

 

 

هزینه های مستقیم دیگر می تواند شامل بسته بندی محصول ، بیمه ، حمل و نقل و ... باشد.

از آنجایی که ما برای تولید محصولاتمان ازمواد خام گرفته تا سای موارد را در داخل کشور تولید می کنیم و از این لحاظ وابستگی خارجی یا نیازی به استفاده از منابع خارجی نداریم ، لذا در هزینه های تمام شده با صرفه جویی خاصی به تولید  نهایی خواهیم رسید و از این لحاظ این هزینه ها بسیار کمتر از هزینه هایی که رقبا برای تولید محصولاتشان استفاده می کنند ، می باشد . زیرا باتوجه به قیمت فروش  نهایی محصولاتشان می توان به این دید روشن رسید که هزینه تمام شده آنها نیز بیشتراز هزینه های ما برای تولید محصول می باشد .

با توجه به هزینه برای مواد خام و هزینه استهلاک و ... برای تولید درآخر قیمت فروش محصول      می توان به سود نهایی رسید .

                          جمع هزینه های تولید  - فروش کل  = سود و زیان ویژه

                         سود ویژه (خالص )

                          ------------------    =   نسبت سود ویژه ب ه فروش ( بازده فروش )

                          فروش کل

 

بودجه تولید :

سرمایه گذاریهای لازم در تولید شامل جداول زیر است :

                                                برآورد سرمایه ثابت

شرح

مبلغ ( هزار ریال )

زمین

 

محوطه سازی

 

ساختمان سازی

 

ماشین آلات و تجهیزات و وسایل آزمایشگاهی

 

تاسیسات

 

وسایل مل و نقل

 

وسایل دفتری

 

اقلام پیش بینی نشده ( 10% اقلام بالا)

 

جمع کل

 

 

 

سرمایه در گردش

شرح

مبلغ ( هزار ریال )

مواد اولیه و بسته بندی

 

تنخواه گردان ( یک ماه هزینه حقوق ، آب و برقو تلفن و سوخت و مواد اولیه

 

موجودی کالا

 

جمع کل

 

 

 

نحوه سرمایه گزاری

شرح

سهم متقاضی

تسهیلات بانکی

مبلغ

درصد

مبلغ

درصد

سرمایه ثابت

 

30

 

70

سرمایه در گردش

 

30

 

70

کل سرمایه

 

30

 

70

 

 

هزینه های عملیاتی مربوط به تولید بر اساس جدول زیر تنظیم می گردد :

شرح

مبلغ ( هزار ریال )

خرید مواد اولیه

 

قرار دادهای فرعی

 

هزینه های کار

 

هزینه های تقسیم دیگر تولید

 

جمع کل

 

 

 

شرایط عادی پرداخت برای هزینه های فوق تماما" نقدی محاسبه می گردد .

برای به حد اقل رساندن هزینه های اجرایی در تولید می توان اقدامات قابل توجهی را انجام داد که یکی از آنها این می باشد که برای تولید قطعات با کیفیت مکانیکی به جای خرید آلیاژ گران قیمت ، می توان آلیاژ ارزان تهیه کرد و پس از قالب گیری و نجام کارهای مربوطه در آخر آنرا آبکاری کرد و سایر اقدامات لازم برای تهیه یک آلیاژ محکم را انجام داد ، با این عمل هم درهزینه صرفه جویی کرده و هم آلیاژ محکم و با استحکام بالا را خودمان به تولید می رسانیم .

ساختار شرکت :

سازماندهی شرکت

تمامی پستها و مسئولیتهای شرکت از جمله مدیریت عمومی ، تولید ، بازاریابی و فروش ، تحقیق وتوسعه و اداره و نیروی انسانی و ...   به وسیله مدیر عامل شرکت سازماندهی می شود .

چارت سازمانی شرکت :  

از جمله استراتژیهایی که مربوط به منابع انسانی مورد نیاز است شامل :

شیوه های استخدام نیروی جدید و گزینش که از طریق نیازمندیها ، دفاتر کاریابی ، اطلاع رسانی در اینترنت  ، معرفی از طرف اساتید دانشگاه و ... صورت می پذیرد و گزینش نیروی انسانی را خودم عهده دار هستم و به انجام می رسانم تا بهترین نیرو با عملکرد بالا را جذب کنیم .

حقوق پرسنل ماه به ماه و براساس عملکرد ، خلاقیتهای به کاررفته در شرایط کاری خود ، تلاش برای ارتقای خود و مجموعه در جهت بالا بردن اطلاعات ، مسولیت پذیری و پشتکار و ... صورت می پذیرد که این عوامل ذکر شده موجب تشویق پرسنل به عملکرد بهترو بیشتر و با کیفیت بالاتری برای دریافت فرد بیشتر خواهد بود . آموزش یکی از اساسی ترین اقدامات برای همه مقاطع است و براساس راستای عملکرد و نوع تخصص ( نحوه انجام کار ) که بیشتر به وسیله مجری طرح و عوامل شرکت مربوطه صورت می پذیرد .

ایجاد حس رقابت و ارتقاء علمی نیز از درجه بالایی برخوردار است .

ساختار حقوقی :

ساختار شرکت ما ، هم از لحاظ قوانین وزارت کار و هم از لحاظ شکل گیری شرکت و جایگاه و چیدمان پرسنل طبق قوانین لحاظ شده جمهوری اسلامی ایران است  .

تمام الزاماتی که دولت مشخص نموده ، ما از آن پیروی می کنیم . حتی اگر افراد مجموعه تلاش مستمر خود را بگمارند و شرکت و مجموعه را یاری بیشتر رسانند شرکت ما برای تشویق حتی از سطح حقوقی که وزارت کار تعیین نموده و مصوب نیز بیشتر پرداخت خواهد کرد.

بر اساس قراردادی که شرکت ما با تامین کنندگان مواد اولیه خود تنظیم خواهد نمود ، این قرارداد بدین شکل می باشد که شرکت مواد اولیه مورد نیاز خود را برای تولید ، برای مدت 6 ماه درخواست خواهد نمود و درقبال آن پول نقد پرداخت خواهد کرد .

 

ازجمله خطرات احتمالی که پیش روی ماست می توان به آتش سوزی و دزدی و در نهایت آسیب دیدگی جسمی و روحی پرسنل شرکت اشاره کرد که شرکت ما هم ادوات و دستگاهها و هم پرسنل شرکت را بیمه خواهد نمود و این بیمه شامل بیمه تامین اجتماعی و تکمیلی و بیمه عمر می باشد که هم پرسنل از لحاظ سلامت خود که تضمین شده ، آرامش خیال دارند و هم اینکه برایشان سابقه کار محسوب می شود .

 

هزینه های بالا سری

 از جمله خصوصیات ملک مورد نظر که دفتر شرکت ما در آنجا  قرار خواهد گرفت باید این خصوصیات را دارا باشد مثلا  نزدیک بازار ابزار و یراق و قفل ( مربوط به حیطه کاری شرکت ما است محسوب می شود ) باشد که خود حسن ویژه ای برای شرکت محسوب می شود . هزینه هایی که در بودجه سابق  برای شرکت نخصیص داده نشده را شرکت به سبب اینکه محصولات خود را پروسه به پروسه به بازار فروش عرضه می کند و با این کار روی کیفیت محصولات و قیمت و همینطور روی باز خور این موارد ، اطلاعات کافی  و مناسب را کسب خواهد کرد و اعتبارلازم را چه از جهت نام شرکت و چه از جهت مالی بدست می آورد     می تواند این هزینه ها راکه بودجه سابق به آنها تعلق نگرفته را نیز از طریق برگشت  سرمایه به سیستم و مجموعه جبران نماید .

اصولا" شرکتهایی که کارتولید انجام می دهند البته مثل شرکت ما که زیر نظر انجمن مخترعین کشور فعالیت می کند ، مالیات تعلق نمی گیرد . البته شرکت ما درصورت لزوم اگر مالیاتی پیش بینی شده باشد مثل تمامی قوانین رعایت شده شرکت پرداخت خواهد نمود .

 آینده نگریهای شرکت :

همانطور که در قسمتهای پیشین نیز مفصلا" مورد بحث قرار گرفت به این نکته اشاره شده که محصولات شرکت ما مقطع به مقطع  به بازار فروش عرضه می گردد و این امر بدان معنی است که محصولات باقابلیتها و کیفیت بالا تر همواره در راه است که این امر باعث گستردگی دامنه تولید محصولات می شود و توسعه روزافزون محصولات شرکت را در بازار فروش به ارمغان می آورد .

مسلما" با ورود یک محصول جدید به بازار ، در بازار بخشهای جدیدی نیز ظهور می کند ، با ورود محصولات شرکت ما به بازار ، چون قبلا" نمونه مشابهی از آن در بازار وجود نداشته ، باعث می شود که بخشهای جدیدی در بازار برای قفلهای الکترونیکی هوشمند  ایجاد شود و معرف محصولات ما و همینطور فروش آنها گردد که این امر نه تنها برای شرکت ما مفید می باشد ، بلکه باعث گسترده شدن بازار نیز       می گردد .

به وضوح روشن است که با شروع تولید و سپس پخش این محصولات خاص در بازار ، باز خور  این کار به برگشت مالی به شرکت و همینطور کسب وجهه مناسبی برای شرکت از جهت ارائه محصولات مورد نظر به بازار و سپس به مردم می گردد  که خود می تواند در آینده به توسعه مالی و حقوقی شرکت بیانجامد .

اگر بخواهیم از لحاظ جایگاه شرکت در 5 تا 10 سال آینده بر اساس پیش بینی ها و استراتژیهای خود این مسئله را مورد بحث و بررسی قراردهیم می توانیم بگوییم که شرکت ما می تواند با گسترش تولید خود و با توجه به کیفیت بالا و قیمت پایین ، بازار داخلی و خارجی و کل بازار دنیا را تحت تاثیر وپوشش محصولات خود قرار داده و بازار جهانی را در دست خود بگیرد و با توجه به افزایش تقاضا چه ازجهت خرید و چه از جهت فروش هم ، تولید روز افزون داشته باشد. و هم اینکه نمایندگی فروش به شرکتهای دیگر بدهد و شعبات خود را در داخل و خارج از کشور گسترش دهد و از جهت قابلیتها ( هم درمحصولات و هم درشرکت ) همیشه حرفی برای گفتن در عرصه جهانی داشته باشد و در زمینه حرفه ای خود همیشه از سایرین پیشی بگیرد و بهترین باشد .

آینده نگریهای کارفرما :

دیدگاه شخصی خودم به عنوان مجری طرح و مدیریت مجموعه دررابطه با اقدامات توسعه ای دردرون شرکت رعایت فاکتورهای ذیل واجب و الزامی می باشد :

توسعه کیفیت ( حتی توسعه مواد اولیه مورد نیاز شرکت در زمینه آلیاژ  مورد استفاده محصولات و ...) طراحی زیبا ، خلاقیتهای نو برای بالا بردن  ضریب امنیت ، چیدمان نفرات بر اساس تخصصی که افراد دارند و خواهند داشت ، طراحی را به سمتی سوق بدهیم که همواره با کیفیت بالا  به تقاضای مشتریان خود جواب داده و آن را رو به افزایش ببریم ، به روز نگهداشتن اطلاعات شرکت و نوع محصولات ، ایجاد حس مسئولیت در افراد به طرق مختلف و بر اساس اقتضای شرایط ، مدیریت درست  بر اساس شناخت بازار و تقاضای مشتری و نحوه پیشرفت مجموعه چه ازلحاظ گزینش نفرات برترو چه از لحاظ ارائه محصولات بهتر وعالی  میسر خواهد بود ،  زیرا هرچه نفرات تیم مربوطه فهیم تر و دانا تر باشند ، بهتر و باچشم بازتروبا امنیت و آرامش خیال بیشتر می توانیم در این عرصه قدم برداریم .

و اینکه از هیچ نکته ای به راحتی نگذریم  و از هر نکته ای جهت بهینه کردن و ارتقای مجموعه استفاده نماییم و همه نظرات متخصصین در داخل و چه در عرصه بازار و حتی مشتریان را باید مورد تجزیه و تحلیل قرار بدهیم  زیرا هرچه نگاهمان ریز بینانه تر باشد میزان درصد خطا کاهش می یابد .

نحوه دید و خلاقیت متخصصین مجموعه درکلیه قسمتهای تخصصی مجموعه  باید جدی گرفته شود ، بعد ازتجزیه وتحلیل ، مطابق با استانداردهای موجود و به روز آن تکنولوژی مثلا" مکانیک ، الکترونیک ، سخت  افزار و نرم افزارو مکتوب سازی تمام مراحل فوق باید برای کلیه افراد اجباری و عادت شود .

و اما دیدگاه شخصی اینجانب در رابطه با اقدامات توسعه ای بیرون شرکت نیز شامل فاکتورهای ذیل می باشد:

مشخص شدن بازارهدف و به روز بودن اطلاعات  آن راستا و باز خور  آن ، شناخت بازار و ساختار آن در این عرصه ، فراهم سازی پیش زمینه بازار رقابتی  برای پیشرفت لحظه به لحظه  مجموعه ، یافتن موارد بیشترمورد استفاده این قفلهای الکترونیکی هوشمند و تولید آنها در آن زمینه مورد نظر و ... و در کل فرآهم سازی شهرت هرچه بیشتر این شرکت درعرصه کار جهانی برتر باشد .

بر اساس قوانین لحاظ شده برای شرکت از طرف وزارت کار و همچنین ایده های مدیریت مجموعه که در نهایت ، به منطقی پیش رفتن تولید ، توزیع و فروش که همه اینها مشروط بر کیفیت بالای محصول  و بدست گرفتن بازار به بهترین شکل ممکن و برای همیشه است دلالت دارد و به طبع برگشت مالی بسیار زیاد و قابل توجهی نیز برای شرکت خواهد داشت که این منفعت در غالب کلی می تواند به ارائه محصولات با کیفیت  به بازار و ارضاء کردن این نیاز امنیتی به نحو هرچه بهتر برای مردم و در غالب منطق هوشمندانه می تواند باعث کسب شهرت بیشتر شرکت واختصاص دادن  بیشترین سهم بازار به خود و کسب منبع مالی برای پایداری واستحکام هر چه بیشتر مجموعه و عوامل شرکت باشد .

 

 

زمانبندی و روابط متقابل :

چون همه شرایط کارمورد بررسی و تفکر قرارگرفته لذا  بعد از دریافت بودجه و تسهیلات مود نظر برای تولید محصولات شرکت و برای اینکه چیدمان پرسنل شرکت و آموزش پرسنل و موارد دیگر به صورت منطقی و اصولی درشرکت پیاده شود  . سعی بر آن است تا همه اقدامات از جمله فراهم کردن همه این زیر ساختارها و تیم مدیریتی و همینطور ساختار حقوقی در کوتاهترین زمان ممکن مثلا"  زیر 6  ماه به انجام برسد ، البته  به صورت کاملا" منطقی و اصولی که به پیشبرد اهداف شرکت به نحوهرچه بهتر درآینده برسد.

مدیریت ضعیف ، عدم دید کافی از بازار و شرایط کاری شرکت ، عدم پرورش نیروهای کارآمد ، عدم آینده نگری ، ندیدن نقاط ضعف و قوت بازار ، عدم شناخت نیاز بازارو مشتری و ... همگی باعث این می شود که شرکت و مجموعه ازبرنامه زمانی پیش بینی شده خود عقب بماند ، لذا  شرکت ما به وسیله تفکر اصولی و منطقی برروی شرایط داخلی و خارجی شرکت و اقتضای بازار  و مشتریان و ... همه همت و تلاش خود را گمارده تا هرچه بهتر از زمان استفاده بهینه  را ببرد و برنامه های خود رابه انجام برساند و به اهداف والای شرکت برسد .

خطرات ، مشکلات و فرضیات :

از جمله خطرات احتمالی که پیش روی ماست از جمله عوامل ذیل است :

یکی از پرسنل اصلی شرکت که آموزش دیده به رقیب بپیوندد ( البته روشها تمهیدات بسیار زیادی را برای این شرایط میتوان انجام داد)

رقبا در بازارو عملکردشان :

باید بگوییم وجود رقبا را عامل مثبت ونقطه عطفی در جهت ارتقاء هر چه سریتر ما قلمداد می شود زیرا وجود رقیب ناخواسته مارا به پیشرفت  می کشاند و باعث می شود محصولاتمان رابا کیفیت بی نهایت بیشتر وغیرقابل تصورتر وارد بازار کنیم .

بقیه خطرات احتمالی که ممکن بوده وجود داشته باشد راقبلا" اندیشیده ایم و راههای مقابله با آنهارا نیز محک زده ایم  واز این لحاظ هیچ خطری سر راه شرکت ما نیست و به هیچ عنوان نمیتواند باشد  تا ما را به رسیدن به اهداف بزرگمان باز دارد . ولازم بذکر است که آدمها فقط در قدرت فکر کردن با هم فرق میکنند ولا غیر .

از جمله اقداماتی که شرکت برای جلوگیری با این خطرات احتمالی سنجیده است و می تواند برای پرسنل اعمال شود شامل : دردسترس قرارندادن وغیر قابل دسترسی سازی اطلاعات کلید ی شرکت در دست پرسنل ، زیر نظر قراردادن پرسنل توسط ادوات ودوربین مدار بسته و... به صورت مستمرو غیره می باشد .

محیط  :

از جمله خطرات محیطی که احتمال دارد موفقیت شرکتمان را به مخاطره بیاندازد  می تواند شامل موارد ذیل باشد :

یکی از تامین کنندگان اصلی دچار آتش سوزی ویا برشکستگی و یا هر مورد دیگری ... گردد.

بازار دچاررکود شود .

 

راه برخورد  و یا به حد اقل رساندن این خطرات که بررسی شده اند می تواند  اینها باشد   :

شرکت ما برای تامین مواد اولیه، خود را محدود به یک شرکت نمی کند . لذا حتی اگریکی از تامین کنندهای مواد اولیت شرکت دچار آتش سوزی شود ، ما مواد اولیه خود را از تامین کننده های دیگر طرف قرارداد شرکت تهیه می کنیم .

با توجه به در دست بودن حق ثبت اختراع و حمایت از محصول و حق تولید انحصاری برای 20 سال آینده کسی نمی تواند وبه عبارتی حق تولید محصولات ما را درداخل کشور ندارد ، در خارج از کشورهم   به سبب در دست نداشتن این تکنولوژی پیشرفته و همینطور هزینه زیادی که برای آنها دارد درمقایسه با هزینه تمام شده محصولات ما، باز هم قادر به تولید محصول با کیفیت ترازمحصول ما را نخواهند بود (حد اقل تا یک زمانی ) لذا شرکت ما همه تلاش خود را خواهد نمود که از لحاظ کیفیت روز افزون محصولات و بازاریابی و فروش هرچه بهتر و بیشتر همیشه حق فروش این محصولات را با انجام سیاستهای منطقی وهوشمندانه به شرکت خود تخصیص دهد.

هرچه بازار به سمت رکود حرکت کند ، نیاز به امنیت چند برابر می شود و محصولات شرکت ما به دلیل ارزان بودن و خاصیت امنیتی همچنان بازار خود را خواهد داشت .

 

عوامل موفقیت  :

درصورتیکه روند انجام کار حد اقل از 5 سال قبل ، پیش بینی شده باشد و برای روند انجام کار، توجیهات و یا هرچیز دیگری که نیاز است را فراهم کنیم و هر مسئله ای راکه نیاز به سرمایه گذاری دارد را شناسایی کرده و برای تخصیص سرمایه به آن بخش و مقدار سرمایه به طور منطقی عمل نماییم  می توانیم سرمایه گذاری موفق را در مجموعه اعمال کنیم .

 

 

سرمایه گذاری :

روایت مالی

اگر بخواهیم به طور خلاصه نتایج تجزیه و تحلیل و خلاصه هر یک از اظهار نامه های مالی مثل عوامل زیر را مورد بحث و بررسی قراردهیم باید بگویم که :

·        پیش بینی فروش  محصولات ما بر اساس شرایط بازار و مقدار تقاضای پیش بینی شده برای هرمحصول طی سالهای آینده می باشد که خوشبختانه این پیش بینی سال به سال بر اساس کارشناسی های به عمل آمده سیر صعودی را طی می کند .

·        اظهار نامه سود و ضرر  بر اساس یک فرمول ساده آخر اظهار نامه بدست می آید :

جمع هزینه های تولید شده  -  فروش کل، که کارشناسی های به عمل آمده برروی محصول و آینده نگری برای فروش و ... به سود ویژه این محصول اشاره خاص می کند .

 

·        تراز نامه ها صورت حسابی هستند که وضعیت مالی موسسه را در یک زمان مشخص نشان می دهند و در واقع میزان دارایی شرکت را درآن لحاظ می کنند که شامل سرمایه ، بدهی و دارایی است که این سرمایه از تفریق ساده بدهی و دارایی بدست می آید و به تفکیک درجدول نمایش داده می شود  ( باید خاطر نشان کنم که ما همواره با تولید منطقی پیش خواهیم رفت و با حد اقل هزینه می خواهیم به حد اکثر تولید و سود دست پیدا کنیم ) .

·        تجزیه و تحلیل سربه سر نیز قبلا" مورد بحث قرار گرفته و میزان آن برآورد شده است که به صورت زیر می باشد .

                                          جمع هزینه های ثابت

                          ------------------------------------------------

                         هزینه متغیر  در واحد تولید  -  قیمت فروش محصول

و ...

اظهار نامه های سرمایه ای شرکت  شامل سرمایه ثابت که می تواند زمین ، ماشین آلات ، تجهیزات ، تاسیسات ، وسایل حمل و نقل ، وسایل دفتری و ... باشد و یا سرمایه در گردش  که می تواند شامل مواد اولیه بسته بندی ، تنخواه گردان ( هزینه یک ماه حقوق پرسنل و آب و برق و تلفن و سوخت و ...) و موجودی کالا و ... باشد .

از جمله مراحل سرمایه گذاری  مورد نیاز شرکت شامل موارد ذیل می باشد :

بخش تمرکز و استقرار ، خرید ادوات و مواد اولیه ، نیروی انسانی لازم و استقرار آنها ، فراهم سازی پیش زمینه تولید ، تحقیق و توسعه برای بهینه کردن شرایط  ، بازاریابی و تبلیغات و ...

این سرمایه گذاری  برای زمانی که می خواهیم تولید را شروع کنیم باید انجام شود ، سرمایه و بودجه مورد نیاز رادر بخشهای مورد نظر اعمال می کنیم و سپس این سرمایه بعد از تولید و عرضه  و برای فروش ، از طریق برگشت سرمایه ، دوباره به سیستم و مجموعه تزریق می شود .

سرمایه ای که شرکت پیشنهاد می کند همان تسهیلات و بودجه ای است که شرکت به دنبال آن است تا تولید را شروع نماید .

بودجه و تسهیلات سرمایه ای را از طریق سرمایه گذاری  ، خرید ، هزینه های سرمایه گذاری  مربوط به خرید و فروش و ... به صورت کاملا" منطقی و بررسی شده به مصرف می رسانیم .

مکانیسم خروجی که شرکت ما ترجیح می دهد تا بودجه سرمایه ای رابه تولید سود و پول نقد مورد نیاز برگشت سرمایه اعمال نماید تنها از طریق فروش مطلق و دریافت پول ، آن هم به صورت نقد است  . همیشه سعی خود را برآن می داریم که با سرمایه گذاری کار کنیم که کمتر از بانکها سود طلب کند و در صورت لزوم این درخواست به اندازه سود بانکها باشد .

 

از آنجائیکه ما با این سرمایه گذاری و مقدار بهینه در هزینه ، به تولید هرچه بیشتر محصول می خواهیم برسیم لذا سود برگشتی به دلیل حد اقل هزینه در مراحل تولید و به دست گرفتن بازار هم درداخل و هم در خارج از کشور و شهرت جهانی پیدا کردن در آینده و همینطور قابلیتهای متنوع را عرضه کردن با کیفیت فوق العاده و ... همواره با فروش بیشتر محصولات خود سود برگشتی قابل ملاحظه ای  را کسب خواهیم نمود .

و درآخر درخواست پول و سرمایه را انجام می دهیم .