| دانلود قالب جوملا | کولر صنعتی | گرماتاب | اسکوتر برقی | خرید وی پی ان | دوربین مدار بسته | اخبار استقلال

قفل الکترونیکی هوشمند با قابلیتهای امنیتی نامحدود

 

 

نام مجری: محمد آزموده گرجی

شماره تلفن :09197733644  -  09360093510      

پست الکترونیکی :                                                                                                                            این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید  

سوابق پژوهشی و اجرایی مجری ضمیمه :

1- شرکت ایران سیستم نت (سمت : مسئول الکترونیک) 2- شرکت  پارس صوت(مسئول الکترونیک) 3- شرکت مطابو (عضو گروه طراحی) 4- شرکت طراحی مهندسی آرمان گستران (مسئول طراحی) 5- شرکت طراحی مهندسی سنتام (مسئول مونتاژ - الکترونیک)6- شرکت سایپا (استادکار فنی پروژه رنگ جدید) 7- شرکت ایده گستران  تازیک (مدیر تولید و مسؤل الکترونیک و مدیر پشتیبانی ) و شرکت صنعت امن فرا الکترونیک (مدیر عامل)  8- شرکت صریا (مدیر فنی وتولید) و...

 

بنام بزرگی آغاز میکنم که بودن و ماندن را سزاوار پیکره انسانی قرار داد و کیهان هستی  بی پایانش را در اختیار او نهاد و دربهای علم نا متناهی اش را به روی او باز گذاشت تا ببیند و بیاموزد .

لازم بذکر است که بگویم اطلاعاتی که شما عزیزان اینچنین مشاهده مینمایید چیزی نیست جز نتیجه اراده و آگاهی تحقیق و تفحس و تلاش مستمر و صرف مدت زمانی جهت انجام و رسیدن به این معقوله مهم. پس بر آن شدیم تا در بهینه کردن این مجموعه همواره با تمام وجود تلاش و برای رسیدن به هدف والای خویش از هیچ کوششی دریغ ننماییم و نتیجه این تلاش دستمایه پیدایش و ساخت این سیستمهای منحصر به فرد گردید .پس میتوان با درست اندیشیدن و برنامه ریزی درست و صحیح واجرای مناسب به آنچه که میخواهیم برسیم و همچنان ثابت کنیم که هیچ کاری انجام نشدنی نیست و هر کاری که به مخیره انسان خطور میکند قابل اجراست مشروط بر اینکه علم و راه درست و صحیح انجام و رسیدن به آن معقوله را بیابیم و بس...

 

مقدمه:

همواره مراجع صنعتی منطقی در پی دست یافتن به اطلاعات بیشتر در بازار مصرف و تامین حد اکثر نیاز مشتریان و کاهش هزینه ها بدنبال یافتن راه حل هایی سودمند و منطقی در جهت بهبود کیفیت محصولات هستند تا بتوانند به بهترین شکل ممکن به همگان خدمات ارایه نمایند و بیشترین سهم بازار را از آن خویش نمایند پس ما بر آن شدیم تا گوشه ای از این آرامش و آسایش  خیال را برای عموم فراهم سازیم و با متمرکز نمودن فکر و اندیشه خویش با استفاده از علم روز در این راستا گام مهمی را در این صنعت نو برداریم.

مشخصات طرح:

 

عنوان:  قفل الکترونیکی هوشمند با قابلیتهای امنیتی

در آغاز باید بگویم سیستمی که ما پروسه طراحی و ساخت و تست آنرا به پایان رساندیم چیست و بطور مختصر چه مزایا و شاخصهای مهمی را دنبال و شامل میشود  در ابتدا باید خاطر نشان کنم که تمامی اماکن شرکتها ادارات و گاو صندوقها و زندانها و غیره برای تحکیم و ایجاد امنیت و اطمینان هرچه بیشتر مجهز به سیستمهای مختلف میباشد حال ما با سیاست و ترفند های خاص فنی اجین با انواع تکنولوژی جدید سیستمهای امنیتی قدیمی را ارتقا و تغییر داده و آنها را مجهز به شرایط خاص خویش نمودیم که با این کار سیستم مکانیک سنتی قدیمی را به سیستم  های الکترونیکی هوشمند مکانیک الکترونیک نرم افزاری ارتقا بخشیدیم تا هم ضریب امنیت را افزایش داده وهم آرامش خیال را برای همگان به ارمغان بیاوریم وهم دست متجاوزان را از حریم خصوصی افراد کوتاه نماییم ما در کل میخواهیم با بکارگیری علم وتکنولژی روز جهان چهره ای نو برای سیستمهای امنیتی شخصی ایجاد نماییم.

 

 - طرح منجر به ایجاد محصول شده است ü                        

 - طرح برای تکمیل محصول موجود است  ü   

 - طرح مرحله نیمه صنعتی را طی کرده و در مرحله تولید انبوه استü   

 

شرح مختصری از طرح و اهداف آن : 

 

 

        

در اینجا لازم است گفته شود که این نوع قفلها یک سیستم  واقعا  بهینه از لحاظ ساختاری و عملکرد میباشد که بنوبه خود سیستم منحصر به فردی است این سیستم بسیار کاربردی میبا­شد و اینکه آن را میتوان در طرح ها و سایز های مختلف جهت شرایط مختلف ساخت نمود بطور مثال از این قفل های امنیتی میتوان در دربهای آپارتمان که خود مدلهای مختلف دارد براحتی مورد استفاده قرار داد و اینکه این سیستم جایگزین مناسبی برای قفلهای سنتی کلیدی میباشد و میتوان این سیستم را به قفل های قدیمی افزوده و میتوان آن را به صورت رو کار جهت بالا بردن ضریب امنیت نیز مورد استفاده قرار داد که هم یک سیستم شب بند مطمئن میباشد و همینطور یک سیستم قفل امنیتی با شرایط بازو بسته نمودن ریموتی. و دیگر مورد ­استفاده این سیستم در درب شرکتها و کارخانجات و ادارات و سازمانها و گاو صندوقها و دربهای ضد سرقت و درب زندانها و غیره میباشد و لازم به ذکر است که به هیچ طریقی قابل نفوذ نمیباشد و سد محکمی در برابر هر متجاوزی میباشد. تنوع زیاد ساختاری و عملکردی این مجموعه و اینکه خلاقیت و ابتکاری که در ساخت این مجموعه بکار رفته ارزش و اهمیت آن ­را بی نهایت افزایش داده و آسایش خیال را برای همگان به ارمغان میآورد .

 

 

 

روند تحقیقاتی طرح فوق :

 

قفلهای  فوق طی چند سال تحقیق و طراحی مختلف چه از لحاظ ساختاری و چه از لحاظ عملکردی انجام پذیرفته و اینکه با توجه به شرایط مختلف در مقاطع مختلف در مدل ها­­ و طرحهای متفاوت طراحی و ساخته شده و جواب خود را واقعا بطور تمام و کمال پس داده و اینکه این سیستم در نوع خود بی­نظیر است و نمونه مشابهی نمیتوان برای آن قائل شد ساده ترین نقطه تمایز این قفلها با قفلهای قدیمی باز و بسته نمودن دربها توسط سیستم ریموتینگ میباشد که کار باز و بسته نمودن قفل دربها را به صورت سیستم کنترل ریموتینگ انجام پذیر میسازد

و ضمنا­ به سادگی میتوان به طرق مختلف از جمله 1- با کلید ویژه در سیستم 2- ریموت کنترل 3- سیستم کدینک 4- سیستم تایمینگ 5- سیستم کلیدهای الکترونیکی  rf-id 6- سیستم اثر انگشت 7- سیستم تشخیص چهره و بسیاری قابلیت دیگر که فعلا از بیان آن معذورم قابل اجرا میباشد .

 

ایجاد اشتغال :

با شروع و تولید این مجموعه میتوان اولا فرصت شغلی ایجاد نمود و در واقع یک کار آفرینی منطقی را انجام داد و دیگر اینکه آسایش   فکری و آرامش را به همگان بخشید .

 

 

راهکارهای منطقی جهت فن بازار :

 

 

قیمت پایین مجموعه قابلیتهای مختلف قابل لحاظ روی مجموعه و کیفیت بالا چه از لحاظ ساخت قطعات و چه از لحاظ ادوات مجموعه و غیره سهل و آسان بودن کار با آن ضریب امنیتی بالا و آرامش خیال تنوع در مدلهای مختلف این مجموعه جهت شرایط مختلف و غیره همگی از موارد قابل اهمیت در انجام روند تولید منطقی و مناسب میباشد .

 

شاخص های اقتصادی و مالی طرح فوق :

 

با کمترین مبلغ میتوان بهترین مجموعه امنیتی را ساخت و با اجرای این روند تولید بهترین سود دهی  را چه از لحاظ برگشت مالی و چه از لحاظ زود بازده بودن طرح و توجیهی بودن آن ایجاد کرد.

 

 

 

توجه:

لازم به ذکر است که سیستمهای فوق نمونه مشابهی چه در داخل وچه در خارج از کشور ندارد

 

 

تاییدیه  و تحلیل فنی :

 

این مجموعه مدتی پیش در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران توسط اساتید دانشگاه از جمله آقایان دکتر محمد رضا میگون  پوری ،دکتر فرشید فروز بخش ، دکتر جواد  حامدی و دیگر اساتید این دانشگاه که جزو هیئت علمی این دانشگاه بودند مورد تحلیل فنی و کارشناسی و بررسی و تایید قرار گرفت و این طرح به عنوان طرح نمونه انتخاب شد و در سازمان ثبت مالکیتهای صنعتی ثبت گردید و موفق به دریافت سند ثبت اختراع شد. لازم به ذکر میباشد که نتایج داوری اساتید فوق موجود است که این طرح چه از لحاظ فنی و چه از لحاظ ارزش تجاری سازی مورد تایید کامل قرار گرفت و همینطور به عنوان یک طرح بهینه از لحاظ عملکرد و ساخت صنعتی و غیره پذیرفته شد.

ضمنا طرح فوق توسط کارشناسان حرفه ای و مجرب شرکت مهندسین مشاور بهینه راهبر شریف  بمدت چند ماه مورد کارشناسی و تحلیل قرار گرفت در نتیجه مجددا به عنوان طرح بهینه و عالی از هر لحاظ (چه از لحاظ ساخت و چه از لحاظ ساختار و چه از لحاظ کار آفرینی و وارد کردن ارز به داخل کشور...) معرفی شد (وجود مستندات).

باید خاطر نشان کنم که بعلت نو و جدید بودن این راستا از صنعت تا جای ممکن باید امکان کپی برداری از این محصولات را کاهش دهیم و...

 

 

ارزیابی طرح از لحاظ تولید وساخت :

 

این طرح از لحاظ ساخت و تولید و توزیع بسیار قابل اهمیت و زود بازده و مقرون بصرفه و کاربردی میباشد و براحتی میتوان آن را در دسترس عموم قرار داد زیرا همگان استطاعت تهیه آن را دارا میباشند و دیگر اینکه ارزش اجرایی این طرح واقعا بالاست و بیشمار بودن کارد برد آن ارزش و اهمیت ان را صد چندان نموده و اینکه این سیستم ها را میتوان در صنعت به طرق مختلف ساخت نمود . در ضمن اگر از جنبه کار آفرینی بخواهیم به این پروژه نگاه کنیم این طرح می تواند افراد زیادی را به کار بگمارد.

 

 

 

 

 

موانع و مشکلات اجرایی (مالی/غیر مالی) در خصوص موفقیت طرح را میتوان اینگونه ارزیابی نمود:

 

 برای اجرایی نمودن و تولید هیچ مشکلی بجز نیاز مبرم به تسهیلات مالی وجود ندارد و دیگر اینکه همه شرایط (چه از لحاظ ادوات و چه از لحاظ نیروی انسانی  و غیره )جهت اجرایی کردن در کشور محیا میباشد.

 

 

 

 

 

 

مشخصات محصول :

مشخصات فنی :

این سیستم قفل از قسمتهای مکانیک و الکترونیک و نرم افزار تشکیل گردیده و هریک مکملی برای دیگری میباشد .

 

 

تولید جهت داخل و خارج کشور :

 

 

این سیستمها دارای نوآوری نوین میباشند و قادر خواهند بود جایگزین مناسبی برای قفلهای موجود و قدیمی و سنتی در دنیا باشد قفل های موجود اصولا قدیمی و سنتی می باشد و در نتیجه این سیستمها میتوانند در اندک زمان ممکن جای خود را در این صنعت باز نماید (ضریب امنیتی  بی نهایت بالا و فوق تصور )و اینکه میتوان آن را براحتی در دسترس همگان قرار داد و همینطور میتوان ارز قابل توجهی را وارد کشور نمود لازم به ذکر است که در تولید این فناوری   هیچ گونه وابستگی در جهت ساخت وجود ندارد و ضمنا میتواند تاثیر بسزایی در تعاملات بین المللی کشور ایفا نماید.

 

ضریب آسیب پذیری این مجموعه بی نهایت پایین است و اینکه با خیال راحت میتوان به قابلیتهای مختلف امنیتی لحاظ شده در آن اطمینان نمود .

 

 

راهبردهای مجموعه :

 

در جهت تولید - فروش -خدمات .با نظر گرفتن راهکارهای منطقی و اصولی جهت تجزیه و تحلیل صنعت فوق و فن بازار  و مقابله با هر گونه تهدید احتمالی چه از طرف رقبا و غیره ... میتوان براحتی همواره آماده بود .و همینطور نشان دادن منطقی مزیت های رقابتی محصولات فوق.

تجزیه و تحلیل صنعت که شامل:

1-      تجزیه و تحلیل محیطی(میزان شرایط محیط کار و...)  2- تجزیه و تحلیل بازار:(اندازه بازار و نرخ رشد و قیمت تمام شده و بررسی روندهای بازار و تجاری سازی و ساختار بازار)و(بررسی رقبا –تجزیه و تحلیل  عرضه و تقاضا و بررسی وضعیت صادرات محصول و بررسی قیمت و...) 3- تجزیه و تحلیل فنی : (اهداف طرح و سیستم فوق -مشخصات طرح با تعریف محصولات و مواد اولیه مورد نیاز –روند و رویه های تولید و وضع موجود- تکنولوژی تولید شده و کاربردهای محصول – و توجه به نوع فناوری  انجام شده  چه در زمینه طراحی و چه زمینه ساخت محصولات- اجزای تشکیل دهنده و نکات ایمنی و تغییرات آینده سیستم و مدلهای مختلف )

و همینطور در نظر گرفتن بسیاری از نکات دیگر نیز میتواند در تحکیم و استوار نگاه داشتن یک مجموعه سلامت موثر و قابل اهمیت باشد و دیگر اینکه شرایط و پیش ساختارها و زمینه های اطمینان همگان را میتواند فراهم سازد .

 

با عرض پوزش بر حسب شرایط  از ارایه تصویر و اطلاعت مازاد بر حد...  واقعا معذوریم . تصاویر فوق  تنها نمایانگر یک قفل ساده مجهز به سیستم کنترل ریموتینگ میباشد ...که هم قادر به بستن درب میباشد وهم قادر به باز کردن .

 

باید این نکته را نیز بیان کنم که محصولات فوق از لحاظ ویژگی خاص ونیز چه در داخل و چه در خارج از کشور منحصر بفرد است

 

   و فعلا  به تعدادی از این دلایل به شرح ذیل  اکتفا میکنیم(با عرض پوزش) :

 

   قابلیتهای لحاظ شده روی این مجموعه :

 

1-     ضریب امنیت بالا و ضد سرقت بودن

2-     سهولت در عملکرد سیستم

3-     تنوع زیاد مجموعه و چه از لحاظ شکل _عملکرد_ساختار

4-     استفاده از ولتاژ 12V و کم مصرف بودن مجموعه(توان مصرفی پایین)

5-     قدرت بالا در عملکرد بازو بسته شدن

6-     استحکام بسیار بالای مجموعه و استهلاک بسیار پایین و

      طول عمر بالای مجموعه(براساس آزمایشات و کنترل و تستهای پی در پی )

7-     سهولت در نصب و راه اندازی

8-     قابلیت تعریف بی نهایت ریموت با در نظر گرفتن احتمالات (گم شدن _سرقت و...)

9-     باز و بسته شدن قفل فوق فقط با یک فرمان مستقل (در اندک زمان ممکن)

10- قابلیت حذف ریموت گمشده و باطل کردن آن در نرم افزار و...

11- دارای سیستم ذخیره (باطری) در زمان قطع جریان برق به هر دلیلی

12- نصب بی نهایت قابلیت در ارتقاء مجموعه

13- آماده بودن مجموعه و stand by بودن سیستم در تمام لحظه های شبانه روز (سیستم چکاب هوشمند و خودکار )

14-  در شرایطی که سیستم ریموت کنترل در دسترس نباشد میتوان با کلیدویا با دیگر امکانات تعبیه شده روی مجموعه فوق عمل باز وبسته شدن را انجام داد .

توجه : عمر مفید پیش بینی شده برای محصول  زیاد است  البته با توجه به  تستها  و آزمایشاتی که طی  مدت چندین سال به صورت  پی  در پی روی آن صورت گرفته .... ( ضریب اسیب پذیری بسیار پایین)  .

 

نوع فناوریهای بکارگرفته شده در محصول و فرآیند فوق :  

 

  الکترونیک – مکانیک – نرم افزار

این محصولات بعلت داشتن تنوع بسیار زیاد در ساختار و همچنین در عملکرد و قابلیت هر کدام  به نوبه  خود بسیار حائز اهمیت میباشند و بطور کلی میتوان گفت که عمل ساخت را با توجه به تجربه ای که اینجانب در این راستا دارم میتوان به سه روش انجام داد

 1- با ساخت قطعات و کلیه  المانهای  مورد نیاز مجموعه که خود طراحی  نموده ام و...(با توجه به تنوع زیاد مجموعه ).

 

 2 - با تهیه و فراهم سازی بعضی از المانها که در جاهای مختلف صنایع مورد مصرف دارد و تغییر و بکار گیری آنها در ساخت محصولات مورد نظر خویش و اسمبل  ان مجموعه جهت آماده سازی سیستم مورد نظر.

 

 3- با بکار گیری دو روش بالا و تغییر در مکانیزم و تکنولوژی قدیمی و سنتی برای رسیدن به محصول جدید مورد نظر.

 

 

لازم به ذکر است فناوریهای بکار رفته در محصولات فوق به منابع خارجی به هیچ وجه وابسته نیست.

 

 میزان اشتغال زایی:

 

با در نظر گرفتن اینکه این سیستم در واقع  یک تحول در صنعت است و همینطوراز سیستم های نو بشمار میروند ودر عین حال کار بردی است وبا توجه به اینکه اهمیت استفاده از آن در همه اصناف مختلف و همینطور شرایط گوناگون نیاز به آن مشهود است و بدون شک چه در روند تولید محصولات و چه در جهت جوابگو بودن به متقاضیان و فروش و خدمات و صادرات و غیره نیازمند نفرات بسیار زیادی در جایگاه های مختلف است  و لازم بذکر است که در عین حال رفته  رفته  البته با در نظر گرفتن نیاز بازار تعداد نفرات تابعه تواما افزایش میابد پس در نتیجه میتوان به بهترین شکل ممکن فرصت اشتغال ایجاد نمود و همینطور میتوان رنگ بیکاری را تا حد ممکن از جامعه زدود و همینطور میتواند این شرایط در تحکیم روابط با ملل مختلف موثر نیز واقع گردد و این را هم باید خاطر نشان نمایم که با توجه به سیل ساخت و ساز (البته سازه های قدیمی تر نیز از اهمیت بسزایی در این صنعت نو  بر خور دار میباشد )چه در جهت صنایع و چه در ابعاد مسکونی و اداری و غیره نمیتوان نیاز آنان را در جهت ارتقا و وسعت این مجموعه جدید مورد انکار قرار داد.

 

بازار و عوامل بازاریابی :

 

بازار هدف و روند رشد (داخلی/خارجی) بسیار عالی ارزیابی گردید.

 

و ضمنا  رقبای ما در بازارهای داخلی و خارجی تنها میتوانند تولید کنند گان قفل باشند.  البته باید به این نکته توجه داشته باشیم که  این سیستمها نمونه مشابهی نیز برای خود ندارند و کشورمان میتواند در این عرصه  از همگان پیشی بگیرد و یکه تاز باشد .

نقاط قوت و ضعف رقبای ما به ترتیب  نداشتن این تکنولوژی و نقاط قوت رقبا داشتن امکانات مالی و....میباشد .

          

(توجه ) :

 

ما راهکارهای  بیشماری را برای مقابله با رقبای خویش اندیشیده ایم  تا همواره از رقبا در همه مراحل جلوتر باشیم.حال تنها به چند نکته  به اختصار اشاره میکنیم .

1-      کیفیت و قابلیت بسیار بالا و تولید انبوه

2-      تنوع بسیار زیاد مجموعه

3-       ظاهر و شکیل و زیبا بودن

4-       قیمت ارزان و قابل دسترس بودن برای همگان

5-      نصب آسان و غیره...

 

نقاط قوت و ضعف بازار مصرفی محصول و تهدیدها و فرصتهایی را که برای این بازار می توان پیش بینی کرد:

 

بیشتر محصولات که در بازار وجود دارد( البته با همان  شماتیک  قدیمی و سنتی) اصولا خارجی  می باشند و اعمال طرحهای جدید و نو می تواند بازار را به سمت تولیدات داخلی با تکنولوژی روز دنیا از لحاظ مکانیک - الکترونیک و نرم افزار سوق دهد .

 

 

این محصول نمونه مشابه ندارد و بسیار کاربردی میباشد و در راستاهای مختلف مورد مصرف دارد و میتوان در اندک زمان ممکن این تکنولوژی جدید را به همگان معرفی نمود و جای این سیستمها را در داخل و سپس خارج از کشور بطور منطقی باز نمود.

 

 

پیش بینی ما از فروش داخلی و یا خارجی محصولات فوق  در سالهای آتی و آینده بسیار عالی میباشد و سعی  ما همواره  بر آن است که نظر همگان را به سمت این تکنولوژی  نو معطوف نموده  و بیشترین سهم بازار را به خود اختصاص دهیم و همینطور بتوانیم در برافراشتن پرچم  کشور عزیزمان و همینطور اقتدار ملی و پا برجا نگاه داشتن نام  ایران و ایرانی سهیم باشیم و به تعهدات خود به عنوان یک ایرانی عمل نماییم  به امید خدا ...

 

                                             

                                         و من الله  التوفیق